Pathway kolejnym darmowym tytułem w Epic Games Store

Pathway

Jak w każdy czwartek zebrałem was tutaj, aby podzielić się grą, jaką Epic Games Store rozdaje za darmo. Tym razem padło na Pathway.

Co ciekawe, według planu Pathway nie miało być jedyną grą, która trafi do graczy w tym tygodniu. Obok niej mieliśmy otrzymać także The Escapists 2. Tak się jednak nie stało. Jak na Twitterze tłumaczy Epic Games, pojawił się pewien problem z tym drugim tytułem. Trwają prace nad naprawieniem owej usterki. Tak więc na chwilę obecną w sklepie dostępny jest tylko Pathway, który z pewnością również jest warty zainteresowania. Gra będzie możliwa do darmowego przypisania do konta przez najbliższy tydzień, czyli do czwartku 25 czerwca.

Pathway został wydany w kwietniu 2019. Za grę odpowiedzialne jest studio Robotality, a wydawcą jest Chuklefish. Jest to turowa gra strategiczna, z elementwami RPG i przygodówki. Akcja gry toczy się w latach 30. XX wieku. W grze naszym zadaniem będzie poszukiwanie artefaktów, posiadających ogromną moc. Nie będziemy jednak jedynymi zainteresowanymi ich odnalezieniem. Łasi na te znaleziska są także naziści, chętni do wykorzystania ich w tajnych projektach, a także kolekcjonerzy tego typu zabawek. Podczas rozgrywki natrafmy również na znane graczom doskonale wybory moralne, taktyczny tryb walki, różnorodne, oddzielne przygody czy zdobywanie i sprzedawanie nowych artefaktów.

Ciekawie prezentuje się oprawa, stylizowana na archaiczną. Wylądujemy w 16-bitowym, pixel-artowym świecie,  wzbogaconym o nowoczesne rozwiązania, takie jak m.in. dynamiczne światłocienie. Jest co podziwiać. Zastanawiam się tylko, dlaczego Epic Games sugeruje za pomocą przekreślonej ceny obok bezpłatnej gry, że w normalnych warunkach trzeba za nią zapłacić 399,95 zł, podczas gdy na Steamie możemy ją obecnie dostać za 57,99 zł. Może to jednak po prostu tylko jakiś błąd. Darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda. Przypominam, że grę można dorwać przez najbliższy tydzień, a The Escapists 2 ma pojawić się, gdy tylko sklep upora się z problemami.

Torchlight 3 zalany falą negatywnych recenzji

Torchlight 3 zalany falą negatywnych recenzji