Gameplay Overkill’s The Walking Dead z datą premiery

Overkill's The Walking Dead

Targi E3 jak co roku obfitowały w zapowiedzi nowych gier, a także datami premier niektórych z nich. Nie inaczej miała się sprawa z FPS’em osadzonym w świecie The Walking Dead.

Overkill’s The Walking Dead

Overkill’s The Walking Dead pisaliśmy całkiem niedawno. W poprzednim artykule na temat tej produkcji pochyliliśmy się nad tematem czterech grywalnych postaci i ich historii. W świecie pełnym niebezpieczeństw największym z nich jest drugi człowiek, który bez pytania wpakuje nam kulkę w łeb i odejdzie, tym samym przedłużając nieco swoje własne życie.

Mimo tego naszej czwórce udaje się jakoś zjednoczyć w grupę i walczyć o przetrwanie i osobiste cele każdego z nich. Heather, Grant, Maya i Aidan pojawiają się w najnowszym trailerze już jako zebrana ekipa. Studio Overkill (znane m.in. z gier Payday) uchyliło nieco rąbek tajemnicy i pokazało nam, jak wyglądać będzie gameplay.

W zwiastunie narratorem jest Grant (dziadek szukający swojej wnuczki w tym zepsutym świecie). Byliśmy różnymi osobami… mężami, żonami, doktorami, nauczycielami, pisarzami, architektami. Ale kiedy nastąpił koniec świata to wszystko także zniknęło.

Takimi oto słowami rozpoczyna się wideo. Następnie możemy zauważyć, że niekoniecznie frontalny atak na posterunek przeciwnika musi być najlepszą opcją. Myśl, mówią do nas producenci pokazując przestrzelenie kłódki oddzielającej zombie od ludzi. Każdego dnia walczymy o nowe życie – mówi Grant. Walcz – nie tylko z umarlakami ale także z potencjalnymi przeciwnikami, którzy tylko czekają aż popełnisz błąd. Żyj – okraszone komentarzem starca Sami jesteśmy słabi, ale razem możemy jeszcze mieć jakieś szanse.

Overkill's The Walking Dead
Hordy zombie to w tym świecie nic dziwnego.

Z pozoru podobna do Left 4 Dead rozgrywka wydaje się mieć jednak nieco bardziej strategiczne podejście do sprawy walki o przetrwanie. Na każdym kroku musimy pamiętać o tym, że nie jesteśmy w tym świecie sami. Za każdym rogiem natomiast może czyhać na nas chmara zombie gotowa zaatakować przy jednym wystrzale z pistoletu czy krzyku naszego oponenta. Czy będziemy w stanie przetrwać w Overkill’s The Walking Dead? Przekonamy się już 8 listopada (więcej informacji na stronie producenta).

Devolver nie zawodzi

Krew, ogień i kilka gier – Devolver Digital na E3