Za horyzontem #13 – Organ Trail

Organ

Oregon Trail, ten kultowy staroć? Nie… nie. Organ. Organ wewnętrzny trail. Czyli Symulator Podróży W Postapokaliptycznym Świecie 2017. Ewentualnie – Symulator Nazywania Kompanów Imionami Swoich Bliskich By Patrzeć Jak Umierają 2017. Zapraszam do zapoznania się z grą, bo choć jest niewielka, to drzemie w niej potencjał frajdy.

Niekończąca się droga

Kojarzycie Drogę McCartthy’ego? Ojciec podróżujący z synem przez zrujnowany świat w stronę wybrzeża? Jeśli nie, to gorąco polecam jej lekturę, bo to świetna książka (oraz film z Mortensenem). Nie piszę o niej bez przyczyny. Organ Trail, pomimo swojej prostej grafiki, łączy zarówno powyższy motyw drogi, jak i (w krzywym zwierciadle, co prawda) wizję dbania i podróży wraz z rodziną, lub bliskimi.

Organ

Ostatni aspekt zależy już od tego jak nazwiemy swoich towarzyszy na początku przygody. Polecam nadanie im imion osób dla nas ważnych. Jako, że wystawione są one na ciągłe zagrożenia, jest szansa, że będziemy wtedy bardziej starać się utrzymać ich przy życiu. Jak to się ma z kwestią rozgrywki?

Organ

Upór jest kluczem

Jedziemy i jedziemy naszym wysłużonym samochodem. Z prawej na lewą. I jedziemy. Z nieba leje się rzęsisty deszcz, czasem napadnie nas jakieś monstrum lub zachorujemy – a my wciąż jedziemy. To właściwie trzon gry.

W trakcie podróży możemy się zatrzymywać – w miastach i na bezdrożach. Ostatnie ostoje ludzkości oferują najęcie się do prostych zadań, ulepszanie wyposażenia czy handel. Z kolei w polu możemy oddać się eskapadom w celu zbierania surowców, łowić ryby, nie brakuje też random encounterów – napadów motocyklistów, ataków bossów i tym podobnych.

Organ

Wszystkiemu przyświeca prosta oprawa graficzna (piksel na pikselu) i niepokojąca (naprawdę!) muzyka. Buduje to wrażenie klaustrofobii, otwarte przestrzenie zdają się zacieśniać. Polecam grę użytkownikom telefonów z ekranem AMOLED, bo gra obfituje w czarne tła, więc zużycie baterii jest minimalne.

Gra prosta, a jednak potrafi wciągnąć na długie godziny.

Organ Trail