One Piece: World Seeker [Zapowiedź]

źródło: i.ytimg.com

Fanom azjatyckich komiksów i animacji 2019 rok przyniesie kilka wartych uwagi tytułów. Jednym z nich jest One Piece: World Seeker, w którym będziemy mieli możliwość wcielić się w jednego z najbardziej znanych mangowych bohaterów – Luffy’ego. Czego możemy się spodziewać?

One Piece  zalicza się do jednej z serii tasiemców. Oryginalnym twórcą mangi jest 44 letni Eiichiro Oda. Swoją przygodę z tą serią rozpoczął on oficjalnie 22 lipca 1997 roku, w znanym Japońskim magazynie Weekly Shōnen Jump. Obecnie seria doczekała się 873 odcinków anime, a tym samym 91 tomów. Co najlepsze, trwa dalej a jej zakończenie nie jest przewidywane na najbliższe lata. Całość opowiada o przygodach pirackiej załogi słomkowego kapelusza – której nazwa pochodzi od kapelusza, z którym główny bohater nie rozstaje się na krok. Jej głównym bohaterem jest Monkey D. Luffy, chłopak dążący do uzyskania tytułu Króla Piratów i odnalezienia największego skarbu świata, tytułowego One Piece.

Informacje ogólne

Osoby, którym specyficzna kreska i ogół historii One Piece’a przypadły do gustu, na pewno ucieszą się z wiadomości o nadchodzącej nowej odsłonie gry. Ma mieć ona miejsce w fantastycznym świecie piratów. Premiera produkcji nastąpić ma już za 6 dni, 15 marca bieżącego roku. Gra została wyprodukowana przez Ganbarion i wydana za pośrednictwem znanego studia Bandai Namco Entertainment. Wedle zapowiedzi jest to przygodowa gra akcji z otwartym światem, który gracz ma mieć możliwość dowolnie eksplorować. Gracze muszą nastawić się na tradycyjną rozgrywkę typu single player, postacią będzie można kierować z perspektywy osoby trzeciej. Gra nie będzie miała w sobie żadnych budzących kontrowersję elementów, co potwierdza ograniczenie wiekowe 12+.

Coś więcej niż anime

Zagłębiając się w fascynujący, animowany świat One Piece’a nie pozostawało nam nic innego niż bierne oglądanie. Tym razem będziemy mieli  szansę  kierować głównym bohaterem serii. Podczas oglądania gameplay’ów i udostępnionych trailerów nie sposób nie zauważyć scen walk. Został w nich zachowany charakter i umiejętności każdej z postaci. Zarówno w trakcie walki, jak i podczas poruszania się przydatna jest umiejętność Luffyego nabyta po zjedzeniu owocu Gomu Gomu no Mi. Ciało bohatera zachowuje właściwości gumy, dzięki czemu dostaniemy możliwość jego rozciągania.

Kolejną rzeczą , która ułatwi prowadzenie rozgrywki jest tryb, dzięki któremu możemy zobaczyć położenie innych osób znajdujących się od nas w pewnej odległości. Klimat całej serii pozostał zachowany głównie dzięki zastosowaniu barwnego otoczenia. Kolory występujące w szacie graficznej można uznać w większości za jaskrawe. Dodatkowo do stworzenia świata przedstawionego w grze zastosowano grafikę 3D a postacie wzorowano ściśle na wyglądzie bohaterów występujących w serii. Jest to dobrze prosperujące rozwiązanie chociaż mimika bohaterów i poprawność wizualna w niektórych momentach znacznie na tym cierpi. Przyjemnym dodatkiem jest również japoński dubbing. Osobiście jestem zdania, że dodawanie wersji językowych do Japońskich serii odbiera im uroku.

Kto na czym zagra?

Produkcja została stworzona z przeznaczeniem na platformę PC, PS4 i XONE.

Minimalne wymagania:
-4 GB RAM
-25 GB miejsca na dysku
-System operacyjny Windows 7 64-bit SP1
-Procesor Intel Core i5-2300 lub AMD A10-7850K
-Wersja 11 DirectX
-Karta graiczna GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7950

Rekomendowane wymagania:
-8 GB RAM
-25 GB miejsca na dysku
-System operacyjny Windows Windows 10, 64-bit
-Procesor Intel Core i7-3770 or AMD FX-8350
-Wersja 11 DirectX
-Karta graiczna GeForce GTX 1060 or Radeon RX 580

 

Zostawiając w tyle nadchodzące nowości przenieśmy się na IEM Expo 2019, podczas którego nie zabrakło 6 tonowego pojazdu wojskowego Tur.

The Farm 51 na IEM Expo 2019