Nowy update w CS:GO – ogromne zmiany w rozgrywce

csgo update
Ogromny update do Counter Strike'a już na live serwerach!

Nie minęły jeszcze dwa tygodnie, od finałów Majora w Katowicach, a twórcom Counter Strike: Global Offensive – Valve, udało się wprowadzić do gry nową łatkę. Impakt zmian wydaje się być ogromny, a większa ich cześć pokrywa się z prośbami zawodników ze sceny profesjonalnej. Co więc otrzymaliśmy w najnowszym CSGO update?

Na wstępie zaznaczę, iż zamierzam przedstawić tylko zmiany wpływające bezpośrednio na główny tryb gry, jak i mapy w puli turniejowej.  Po resztę zmian, najlepiej udać się bezpośrednio do strony dewelopera.

Najbardziej oczekiwana zmiana 

Śledząc social media profesjonalnych zawodników Counter Strike’a, jak i samą scenę esportową, od dłuższego czasu widzieliśmy pewien irytujący problem. Mowa tutaj oczywiście o AUGu – karabinie z lunetą (dostępnym dla antyterrorystów). Niemalże identyczna cena co M4, a także dobre obrażenia i wygodny recoil pattern (bardzo podobny do tego w kultowym AK47) sprawiały, że w ostatnich miesiącach widzieliśmy ten karabin w niemal każdej rundzie na “fullu”. Aby zmniejszyć skalę tego procederu, cena AUGa została ponownie podniesiona do $3300. Czy to sprawi, iż karabin przestanie być grany? Wątpię, natomiast rzadziej będziemy widywać 5 jego sztuk w ekwipunkach graczy CT.

csgo update
Jak podniesienie ceny wpłynie na użyteczność AUGa?

Lepsza ekonomia = lepsze widowisko?

Kolejna ze zmian porusza kwestię obecną w community CS:GO już od dawna – ekonomię. Obecnie, po każdej przegranej pod rząd rundzie, zwiększa się nasz budżet na następną. Ten bonus resetuje się jednak w przypadku wygrania rundy. Doprowadzało to do sytuacji, iż przegrywająca drużyna wygrywała w końcu jedną rundę, przegrywała kolejną i była zmuszona do podwójnego “eco”. Teraz natomiast, po wygraniu każdej rundy pula dodatkowych pieniędzy będzie spadać o jeden stopień w dół, co ma zapobiec kłopotliwym “resetom ekonomii”. Zmiany te powinny urozmaicić nieco gry, a także zapobiec tzw. “stompom” sprawiając, że mecze będą ciekawsze. Obecne bonusy pieniężne prezentują się następująco:

– 0 przegranych: 1400 $
– 1 przegrana: 1900 $
– 2 przegrane: 2400 $
– 3 przegrane: 2900 $
– 4+ przegrane: 3400 $

Wiele małych usprawnień

Zmiany o których również warto wspomnieć, to chociażby podniesienie ilości pocisków w M4a1-S do 25/75, spadek ceny niektórych strzelb: Nova ($1050), MAG7 ($1300) oraz Obrzyn ($1100) i asysty za flashbangi. Update w cenach broni, z pewnością może spowodować urozmaicenie zakupów, chociażby w rundach “force”. Zmiana z flashbangami wydaje się jednak niepotrzebna. Została negatywnie przyjęta przez środowisko profesjonalne CS:GO, które argumentuje swoją niechęć stwierdzeniem “zmiana ta daje za dużo niepotrzebnych informacji przeciwnikowi”.

csgo update
Skórki ze skrzyni Prisma.

W bieżącej łatce, do gry została dodana także skrzynia Prisma, wraz z 17 nowymi skórkami oraz nowymi patternami dla noży.

Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

A jak wam, jako graczom/widzom Counter Strike’a podobają się usprawnienia w najnowszym patchu? Jakie zmiany widzicie w przyszłości? Dajcie znać w komentarzach!

Gamingowy newsroom (04.03-10.03)

Gamingowy newsroom (04.03-10.03)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o