Nowy trailer, nie tak nowego Battle Royale – Darwin Project

Darwin Project

Już za kilka dni zadebiutuje oficjalna pełna wersja wyczekiwanej gry działającej do tej pory we wczesnym dostępie Darwin Project. Z tej też okazji otrzymaliśmy nowy zwiastun owej produkcji.

Project Darwin to tytuł stworzony przez Scavengers Studio i wydany przez tą samą instytucję. We wczesnym dostępie na rynku istnieje już od dawna i mogłoby się wydawać, że jego popularność już upadła. Warto jednak przypomnieć, że Darwin Project otrzymał nagrodę Best Future Esport (Top Games of E3 2017). Gra zadebiutuje oficjalnie 14 stycznia 2020 na PC oraz konsole PS4 i Xbox One.

Project Darwin na nowym zwiastunie

Na kanale PlayStation pojawił się właśnie nowy trailer zapowiadający wkrótce debiutujący projekt.

Darwin Project to trzecioosobowa gra akcji nastawiona na rozgrywkę sieciową. Podczas zmagań zmierzymy się z przeciwnikami na terenie postaapokaliptycznej Kanady, opanowanej przez epokę lodowcową, będąc częścią bezdusznego Projektu Darwin, w ramach którego, jako więźniowie musimy stanąć w walce na śmierć i życie. Zasady rozgrywki to klasyczny Battle Royale, w którym zwycięzcą zostaje ten który najdłużej pozostanie przy życiu. Charakterystyczne dla gry są specjalne umiejętności poszczególnych postaci. Poza przeciwnikami na mapie naszym wrogiem będzie także niesprzyjająca przyroda.

Słabe rokowania?

Jak już wspominałem, gra pomimo początkowej popularności nie przyjęła się zbyt dobrze i szybko została zapomniana. Posiłkując się serwisem steamcharts.com łatwo zauważyć, że ilość osób grających równocześnie w Darwin Project rzadko przekraczała 300 w przeciągu całego 2019 roku. Jest to bardzo mało szczególnie, że mówimy o grze online. U szczytu popularności, w kwietniu 2018 roku ta liczba zbliżała się nawet do 13 tysięcy.

Z wieści pozytywnych dla twórców, to początkiem 2020 roku, kiedy do graczy dotarły nowe informacje na temat gry oraz wielkimi krokami zaczęła zbliżać się premiera, ilość grających zaczęła się stopniowo zwiększać. W stosunku do grudnia ubiegłego roku już wzrosła o blisko 50%. Bardzo wiele zależy od tego, jak twórcy zmodyfikują rozgrywkę w pełnej wersji Darwin Project. Jak na razie ciężko doszukiwać się tutaj tytułu, który może namieszać na rynku gier multiplayerowych czy e-sportowych. Ale kto wie, być może doczekamy się nowej wiosny Battle Royal.

Słaba Alpha dobrej gry? – Postal 4 No Regerts

Słaba Alpha dobrej gry? – Postal 4 No Regerts