Nowe gry od twórcy League of Legends!

League of Legends i jej 10 urodziny przyniosły ze sobą wiele świetnych informacji dla miłośników Riot Games. Między innymi zapowiedziane zostały nowe gry od wytwórni. Spod stajni białej pięści mają wyjść: strzelanka, karcianka oraz bijatyka. Wszystkie za darmo! Nie, nie jesteśmy w niebie. Gracze na forach oszaleli a mnogość nowości od Riotu zachwyca skalą. To się dzieje naprawdę!

League of Runterra

Gra, która prawdopodobnie ukaże się jako pierwsza będzie karcianką. Riot Games pracował nad nią ponad pięć lat, przez co można liczyć na to, że doświadczymy świetnie przygotowanej strategii, która zapewne pochłonie nie tylko miłośników tego typu gier, ale również graczy League of Legends. 

Jeżeli chodzi o sposób rozgrywki to każda karta będzie należała to swego rodzaju grupy. Będą one tworzone na zasadzie pochodzenia bohatera, który widnieje na elektronicznym kartoniku. Przykładowo Demacia będzie skupiała się na gromadzeniu swoich żołnierzy na polu bitwy, gra Noxusem pozwoli na szybkie ataki, a ekipa z Piltover będzie rosła w siłę z każdą kolejną turą. Można to porównać do obecnego Hearthstone’a, gdzie Demacii odpowiada Paladyn, Noxusowi – Wojownik, a Piltover – Druidowi.

Gry Mobilne

Z innych ważniejszych dla gracza newsów jest zapowiedź aż trzech gier skierowanych wprost na nasze urządzenia mobilne. Na smartfonach będziemy mogli grać w klasyczne League of Legends, które zostało nazwane Wild Rift. Według kilku przecieków początkowo będzie można grać tylko 31 bohaterami, a liczba ta będzie stopniowo się powiększać. Ciekawe czy faktycznie będzie można sterować strzałą Ashe.

Oprócz tego w Sklepie Play na Androidzie pojawiły się jeszcze dwie inne pozycje. Na telefonach ujrzymy mobilne wersje Potyczek Taktycznych oraz Legends of Runterra. Brzmi kosmiczne, a jednak już teraz można się wstępnie zarejestrować, dzięki czemu otrzymamy powiadomienie o tym, kiedy będzie można ściągnąć aplikację. Żeby to zrobić trzeba wpisać w wyszukiwarkę w Sklepie Play hasło “pub:Riot Games, Inc” (wielkość liter ma znaczenie), po czym wybrać interesującą nas pozycję i wcisnąć zielony przycisk “Zarejestruj”.

Pozostałe gry i Anime

To jednak nie koniec świetnych wieści. Oprócz League of Runterra oraz gier mobilnych, Riot Games obiecał wydanie strzelanki oraz bijatyki, o których niestety mało jeszcze wiadomo. W 2020 prawdopodobnie gracze doczekają się serii filmów animowanych związanych z lore całego League of Legends.

Moim zdaniem firma zaszalała z okazji celebracji 10 urodzin ich gry, jednak jako gracz nie mam co narzekać. Boje się tylko, że wydanie tych wszystkich gier skończy się tym, że Riot Games zajmie naprawdę wielkie udziały na światowym rynku gier online. A Wy co o tym myślicie, bo ja nie mogę się mimo wszystko doczekać.

Mistrzostwa Świata League of Legends – Wyniki [Aktualizowany]

Mistrzostwa Świata League of Legends – Wyniki [Aktualizowany]