Nintendo wygrało sprawę sądową wytoczoną piratom!

Nintendo udało się wygrać sprawę dotyczącą stron oferujących pomoc w piraceniu Nintendo Switch. Jakich efektów możemy się teraz spodziewać?

Nintendo bardzo nie lubi piracenia swoich tytułów i przerabiania konsol. Japoński gigant wygrał kolejną sprawę w sądzie, tym razem dotyczącą stron internetowych udostępniających porady jak ominąć zabezpieczenia konsoli. Najwyższy sąd brytyjski orzekł, że 5 największych dostawców internetu na terenie Wielkiej Brytanii ma obowiązek zablokować dostęp do stron, które pomagają w przerabianiu konsol (wgrywanie zmodyfikowanego oprogramowania, czy zmodyfikowanie jej fizycznie), rozpowszechniają nieoryginalne kopie tytułów na Nintendo Switch, oraz sprzedają zmodyfikowane konsole.

Kupuj, nie pirać.

Jak wiemy, walka z piractwem trwa latami. Są twórcy, którzy pogodzili się z tym faktem, jeszcze inni wolą nawet by gracze piracili ich tytuły zamiast kupowania z dziwnych źródeł – mowa tutaj o twórcach gry Darkwood, którzy sami wrzucili ją na The Pirate Bay. Nintendo jednak nie poddaje się, i ucina głowy hydrze piractwa. Pytanie tylko ile będą jeszcze rosnąć kolejne.

DiRT Rally po raz kolejny za darmo

DiRT Rally po raz kolejny za darmo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here