Nintendo wygrało sprawę sądową wytoczoną piratom!

Nintendo udało się wygrać sprawę dotyczącą stron oferujących pomoc w piraceniu Nintendo Switch. Jakich efektów możemy się teraz spodziewać?

Nintendo bardzo nie lubi piracenia swoich tytułów i przerabiania konsol. Japoński gigant wygrał kolejną sprawę w sądzie, tym razem dotyczącą stron internetowych udostępniających porady jak ominąć zabezpieczenia konsoli. Najwyższy sąd brytyjski orzekł, że 5 największych dostawców internetu na terenie Wielkiej Brytanii ma obowiązek zablokować dostęp do stron, które pomagają w przerabianiu konsol (wgrywanie zmodyfikowanego oprogramowania, czy zmodyfikowanie jej fizycznie), rozpowszechniają nieoryginalne kopie tytułów na Nintendo Switch, oraz sprzedają zmodyfikowane konsole.

Kupuj, nie pirać.

Jak wiemy, walka z piractwem trwa latami. Są twórcy, którzy pogodzili się z tym faktem, jeszcze inni wolą nawet by gracze piracili ich tytuły zamiast kupowania z dziwnych źródeł – mowa tutaj o twórcach gry Darkwood, którzy sami wrzucili ją na The Pirate Bay. Nintendo jednak nie poddaje się, i ucina głowy hydrze piractwa. Pytanie tylko ile będą jeszcze rosnąć kolejne.

DiRT Rally po raz kolejny za darmo

DiRT Rally po raz kolejny za darmo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o