Nintendo – podsumowanie konferencji na E3 2018

Na tegorocznych targach E3 Nintendo ogłosiło kilka gier, zarówno tych oczekiwanych, jak i dodatków do już istniejących. Jak zwykle, ich zapowiedzi były zwięzłe, krótkie i na temat. No dobrze, może poza ostatnią, czyli zapowiedzią gry zdecydowanie będącej oczkiem w głowie firmy. Ale od początku.

Daemon x Machina

Producentem tej gry jest Kenichiro Tsukada, znany z gry  Armored Core o mechach. W przypadku zapowiadanego Daemon x Machina znowu dostajemy dużo robotów, walczących ze sobą w lokalizacjach takich jak upadłe miasta czy pustynie. Ciekawa szata graficzna, możliwość latania i mnóstwo akcji – gra będzie dostępna na Nintendo Switch w 2019 roku.

 Xenoblade Chronicles 2. Torna – The Golden Country

Jest to rozszerzenie fabularne do popularnej gry RPG Xenoblade Chronicles 2, w którym Nintendo przybliża nam historię Torny, w której przyszedł na świat główny antagonista gry, Jin. W trailerze skupiono się, aby pokazać nam bohaterów oraz piękne lokalizacje. Dodatek ukaże się we wrześniu 2018.

Pokemon: Let’s go Eevee, Let’s go Pikachu

Junichi Masuda opowiedział nam o Pokemon: let’s go Eevee oraz Pokemon: let’s go PikachuŁapiąc pokemony, zdobywa się doświadczenie przekładające się na całą drużynę, a im większy pokemon, tym więcej doświadczenia. Drugi gracz może dołączyć do gry, po prostu potrząsając drugim Joy-conem. W grze pojawi się GO Park, w którym będzie można przenieść pokemony z Pokemon GO do Let’s go. Gratką dla gadżeciarzy będzie zapewne możliwość zakupu Poke Balla Plus, który można ze sobą wszędzie zabrać i który… wydaje dźwięki. Co więcej, ci gracze, którzy zakupią Poke Balla, dostaną Mew w bonusie.

Super Mario Party

Już piątego października dostaniemy ulepszoną wersję Mario Party. W tej odsłonie będziemy mogli zagrać na dwóch zsynchronizowanych ze sobą konsolach Nintendo Switch. A jak to wygląda, zobaczcie sami:

Fire Emblem

Ta taktyczna gra fabularna jest dość znana graczom. Tutaj historia zdaje się zbytnio nie różnić od już nam znanej, jednak pojawiło się parę zmian, między innymi walczące całe wojsko zamiast pojedynkujących się postaci czy również, jak się wydaje, możliwość eksplorowania całego świata 3D. Gra pojawi się na wiosnę 2019.

Fortnite

Zgodnie z plotką, Fortnite na Switcha pojawił się już do ściągnięcia za darmo w dniu E3. Tego tytułu chyba nie trzeba Wam przedstawiać. Gra będzie dostępna tylko w trybie Battle Royale. Jak się będzie prezentować na Nintendo, zobaczcie sami:

Overcooked! 2

Oto druga część gry z 2016 roku. Nowością jest multiplayer, w który będą mogły zagrać drużyny składające się z czterech osób. Pojawią się nowe przepisy kulinarne, a gracze będą mogli rzucać do siebie składniki. A wszystko to przy dynamicznie zmieniających się warunkach gotowania. Premiera: 07.08.2018.

Killer Queen Black

Oto Killer Queen na Nintendo Switch. Jest to arcadowa gra, w którą właściciele Nintendo Switch będą mogli zagrać prawdopodobnie już tej zimy. Przystępne sterowanie Joy-conem sprawia, że gra nie jest trudna do opanowania, a daje wiele radości nawet ośmiu graczom na raz.

Hollow Knight

Tą przeuroczą grę możemy już zamawiać na eShopie! Podobno jedna z najlepszych gier ostatnich lat – czy faktycznie tak jest? Zapowiada się naprawdę obiecująco!

Octopath traveller

Nowe demo tej gry pojawi się 14-ego czerwca i jest to chyba najważniejsza część tej zapowiedzi. Co ważne, zapisy postępów z dema przeniosą się do pełnej gry. Octopath traveller ma pokazać się na Nintendo Switch 13.07.2018.

Super Smash Bros. Ultimate

Zdecydowanie jest to projekt, któremu Nintendo poświęca najwięcej uwagi. Ten 25-minutowy trailer pokazuje nam, w jakiej kolejności postaci dołączały do gry, zaczynając oczywiście od Mario, poprzez Linka, Zeldę, Sonica, a nawet Bayonettę, Olimara aż po Ridleya. Pojawi się ponad pięćdziesiąt assist trophiesZdecydowanie jest to jeden z największych (o ile nie największy) crossover w histori gier wideo. Co ważne, wróci kontroler GameCube! A to wszystko pojawi się 07.12.2018. Czekacie?

 

Nintendo pokrótce wspomniało także o takich grach jak: Arena of Valor, Minecraft, Sushi Striker, DLC do Donkey Kong Adventure, Just dance 2019, Dragon Ball FighterZ, Splatooni wiele innych.

Spodobały Wam się zapowiedzi od Nintendo? Czekacie na coś? Dajcie znać w komentarzach!

Jeśli jesteście ciekawi, co inni twórcy nam zaoferowali, to koniecznie zajrzyjcie do naszych wpisów o: Ubisoft, Sony, Square EnixMicrosoft, Bethesda oraz Devolver Digital!