Następca Dead Space? Negative Atmosphere na pierwszym gameplayu

Negative Atmosphere

Studio Sun Scorched zaprezentowało trailer ich nadchodzącej gry Negative Atmosphere. Produkcja zapowiada się na uderzająco podobną do serii Dead Space.

Gameplay, choć trwa półtora minuty, nie pokazuje zbyt wiele. Pierwsze chwile prezentują dryfujący w przestworzy statek. W 30-sekundowej sekcji widzimy jedynie rok – 2234 i informację, że do osiągnięcia celu zostały 3 miesiące. Chwilę potem na ekranie pojawia się główny bohater – Samuel Edwards, który jest byłym medykiem wojskowy – jednym z niewielu pasażerów ocalałych z masakry, jaka dokonała się na statku. Wskutek wybuchu epidemii tajemniczego wirusa cała załoga zmienia się w agresywne kreatury przechadzające się po dawnych kompleksach lecącego w przestrzeni kosmicznej obiektu.

Na gameplayu Samuel Edwards rozmawia z komputerem pokładowym na temat awarii systemów oświetlenia, a chwilę później pada ofiarą długonogiej maszkary, która kończy jego żywot w widowiskowy i brutalny sposób. W materiale dość gęsto padają przekleństwa, a twórcy nie oszczędzili graczom widoku krwi i wizualnych szczegółów masakrycznej śmierci bohatera.

Nie poznaliśmy daty premiery, ani platform na które gra ostatecznie się ukaże. Gameplay określany jest jako “officjal gameplay teaser”. Oficjalna strona projektu nadal nie istnieje a adres zamieszczony pod koniec materiału przenosi nas jedynie na profil na Patreonie, gdzie można wesprzeć twórców.

Kiedy możemy spodziewać się kolejnych informacji? Niestety wszystko wskazuje na to, że nieprędko. Zawartość materiału wskazuje na bardzo wczesny etap produkcji. Długa sekcja na przelot statku i jedynie jedna krótka scena każą przypuszczać, że minie jeszcze sporo czasu, nim doczekamy się kolejnych konkretów. Szczególnie, że nad produkcją pracuje jedynie 10-cioosobowy zespół, który utrzymuje się ze zbiórek i comiesięcznych wpłat na Patreonie. Jednak według wielu twórców wykorzystywany silnik – Unreal Engine 4 może ułatwić i przyspieszyć pracę dzięki przystępności i szerokim wachlarzu poradników. Szczególnie, że jego właściciele Epic Games oferowali darmowe oprogramowanie oraz wsparcie twórcom, którzy zdecydują się publikować swoje gry na Epic Games Store.

Co sądzicie o Negative Atmosphere? Planujecie dać mu szansę i wspomóc twórców? Czujecie tu ducha Dead Space? Dajcie nam znać w komentarzach!

Cyberpunk 2077 – nowa dzielnica, gangi i różne buildy na nowym materiale

Cyberpunk 2077 – nowa dzielnica, gangi i różne buildy na nowym materiale

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here