Returning 2.0
Nieoficjalny dodatek do Gothic 2: Noc Kruka. Pozycja dla tych, którzy wyspę Khorinis znają na wylot, a wciąż są głodni nowych wrażeń. Zawartość rozszerza podstawową wersję, dodając przy okazji ogrom urozmaiceń (alternatywne zakończenie lub możliwość wyboru zupełniej nowej gildii to tylko wierzchołek góry lodowej). To, co jest wielką zaletą modyfikacji, to ciągłe jej wspieranie. Wciąż pojawiają się łatki balansujące, czy aktualizacje z nową zawartością.
Gra została w pełni spolszczona, nie posiada jednak rodzimego dubbingu. Będziemy musieli wybrać pomiędzy głuchoniemymi postaciami z ramką tekstu do przeczytania, a rosyjskim udźwiękowieniem.
Wysyp rozwiązań, ogrom pomysłów
Dla tych jednak, którym braki w audio nie straszne, czeka około 200 godzin zabawy. Stali bywalcy wyspy będą zaskoczeni aż ośmioma nowymi lokacjami, które wiążą się również z opuszczeniem znanego Khorinis. Między innymi są to Gar Urok – orkowe miasteczko położone w Górniczej Dolinie, czy Klasztor Opiekunów będący istotnym miejscem fabularnym. Dla weteranów, poziom trudności Gothica z biegiem czasu tracił na jakimkolwiek wyzwaniu. Returning wprowadza cztery opcje, jeśli chodzi o utrudnienie rozgrywki. Są to standardowe trzy – łatwy, normalny i trudny, ale też legendarny, który pozwala na zapis gry tylko w określonych miejscach. By poczuć ciężar oręża i uświadomić sobie, że nasz bohater nie jest niestrudzonym Heraklesem, dodano pasek wytrzymałości, który okazuje się kluczowy w wyprowadzaniu ciosów. Nie chcielibyśmy przecież stawać w szranki z czarnym trollem na skraju wyczerpania.
Trudno wymieniać kolejne nowości, bo wyszłaby z tego niemiłosiernie ciągnąca się lista broni, zaklęć, potworów, znajdziek, czy mechanik. Dla tych jednak, którzy jeszcze nie czują się przekonani, a są fanami wypełniania gry po brzegi wątkami pobocznymi, czeka mnogość zadań. Returning 2.0 oferuje ponad 200 nowych zadań, a nawet kilka linii fabularnych, które powiązane są między innymi z tajemniczymi Opiekunami lub zapomnianym miastem orków. Jednak nie ma co podawać wszystkiego na tacy, a więcej zmian czeka już do odkrycia w samej grze.
Zagraj, jeśli:
- chcesz poznać Gothica w nowym wydaniu;
- nie straszne ci odejście od klasycznego klimatu na rzecz ogromnej zawartości;
- szukasz wyzwania, a podstawowa wersja gry jest dla ciebie zbyt prosta;
- kochasz statystyki, eksplorację i ekwipunek na kilkanaście stron.
Super artykuł. Chyba spróbuję ponownie pograć . Tym razem z modami.