Metro Exodus Sam’s Story – premiera i pełny zwiastun

Metro Exodus Sam's Story

Twórcy Metro już od premiery swojej gry zapowiadali, że do finalnej wersji zostaną wypuszczone dwa dodatkowe rozszerzenia. W pierwsze można było zagrać w ubiegłym roku, drugie właśnie pojawiło się na rynku.

Metro Exodus Sam’s Story to fabularne DLC do trzeciej odsłony serii wydanej na początku 2019 roku. Zgodnie z zapowiedzią 4A Games będzie to ostatnie takie rozszerzenie do tego tytułu. Od 11 lutego 2020 roku możemy już cieszyć się nową historią z postapokaliptycznego świata na PC, PS4 i Xbox One. Zanim jednak przejdziemy do fabuły, sprawdźcie pełny zwiastun opublikowany w dzień premiery.

Trailer prezentuje dokładnie to, czego gracze spodziewają się po Metrze. Z pozoru świat gry jest opustoszały i bez żadnego życia. Jednak w mroku powojennego świata kryje się cała masa rozmaitych kreatur, które w klasycznym stylu przyjdzie nam mordować na wiele sposobów. Powróci klasyczny dla tego tytułu, bardzo przyjemny system strzelania. Znakomicie zapowiada się powrót do niesamowicie klimatycznego, ponurego i pięknego shootera.

Nowa historia

Akcja gry toczyć się będzie po wydarzeniach z wersji podstawowej. Metro Exodus Sam’s Story pozwoli nam przenieść się do zrujnowanego przez tsunami Władywostoku. Okazuje się więc, że nie tylko Moskwa zachowała resztki ludzkich istnień. Tam wcielimy się w tytułowego Sama. Jest to były żołnierz Marines, który stara się powrócić do Stanów Zjednoczonych. Podczas rozgrywki poznamy historię bohatera oraz jego rodziny, którą stara się za wszelką cenę odnaleźć. W tym rozszerzeniu do gry zostały dodane dwie dodatkowe bronie: śmierionośny karabin szturomowy oraz nowy pistolet.

Metro Exodus Sam’s Story jest obecnie dostępne na wszystkie wymienione platformy w cenie 75 zł. Należy też zwrócić uwagę, że podstawowa wersja gry na PC w Epic Game Store jest obecnie dostępna z 40% zniżką, która będzie obowiązywać do 14 lutego. Warto więc przypomnieć, że 15 lutego, czyli dokładnie rok po premierze w Epic Game Store, gra ma pojawić się także na Steamie. Czyżby te dwa fakty miały ze sobą jakiś związek?

Prey – najlepsza gra Arkane, której gracze nie docenili

Prey – najlepsza gra Arkane, której gracze nie docenili