Metro Exodus nie ukaże się w 2018 roku

Metro Exodus

W raporcie finansowych THQ pojawiła się informacja o opóźnieniu premiery Metro Exodus. Postapokaliptyczny FPS początkowo planowany na jesień tego roku pojawi się nieco później.

W opublikowanym przez THQ Nordic dokumencie możemy zobaczyć kilka ciekawych informacji na temat firmy. Znajduje się tutaj m.in. wieść o tym, że studio w pierwszym kwartale tego roku wypracowało 673% przychodu w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku i wiele innych. Polecamy sprawdzić zainteresowanym.

Na Metro Exodus jeszcze trochę poczekamy

Najciekawszą i zarazem najsmutniejszą dla wyczekujących nowej gry wydawcy jest jednak informacja, że nadchodzący postapokaliptyczny fps toczący się na terenach moskiewskiego metra (i nie tylko) nie doczeka się swojej premiery jesienią 2018. Metro Edoxus, którego mieliśmy spodziewać się już niebawem prawdopodobnie ukaże się dopiero w pierwszym kwartale 2019.

Nie poznaliśmy co prawda powodów takiego stanu rzeczy, ale bez względu na to, jakie są twórcy zazwyczaj podają “chęć dopracowania tytułu”, co prawdopodobnie jest i tym razem przyczyną opóźnienia. Bez względu na wszystko na pewno możemy spodziewać się nowych informacji o tytule na nadchodzących targach E3.

Zimny świat (M)metra

Metro Exodus to trzecia część gier osadzonych w uniwersum Metra Dimitrijego Głuchowskiego. Za jej produkcję odpowiada studia 4A Games, zaś za wydanie Deep Silver. Premiera tytułu została zaplanowana na pierwszy kwartał 2019 roku. Tytuł ukaże się na PlayStation 4, Xbox One i komputery osobiste. Gra po raz kolejny będzie toczyła się w postapokaliptycznym settingu. Tym razem mamy otrzymać do dyspozycji o wiele bardziej otwarty świat. Co ciekawe nie będzie on się składał już tylko na klimatyczne korytarze moskijskiego metra, a również na otwarte tereny nad ziemią, po których będzie mknąć kolej. Po raz kolejny wcielimy się w Artema, który wraz z towarzyszami opuści korytarze metra, aby znaleźć nowy dom.

Metro Exodus

Pod kątem rozgrywki będzie to po raz kolejny pierwszoosobowa strzelanina z dużą dawką skradania i eksploracji. Sama mechanika nie ulegnie znacznym zmianom i ma oferować doszlifowane rozwiązania z poprzedniej części. Z nowości ukazanych przez zwiastun i obiecywanych przez twórców można wymienić kuszę i akcję, która ma trwać rok przedstawiając, jak pory roku wyglądają w świecie po zagładzie nuklearnej.

Oczekujecie nadchodzącej gry? Jak przyjęliście informację o jej opóźnieniu? Dajcie nam znać w komentarzach.