Oto najlepsze polskie gry wideo | Digital Dragons Awards

Grafika promocyjna gry Observer. Laureata Digital Dragons Awards.

Podczas tegorocznego spotkania twórców gier wideo, krakowskiego Digital Dragons, po raz siódmy już przyznane zostały Digital Dragons Awards. Nagrodzone tytuły spokojnie określić można jako najlepsze polskie gry wideo ubiegłego roku. A wśród nich znalazły się: Observer, Seven: The Days Long Gone czy Darkwood.

Digital Dragons to zdecydowanie jedna z najważniejszych i największych imprez związanych z grami wideo w Europie Środkowej. W jej trakcie odbywają się targi pracy, spotkania z legendarnymi deweloperami, konkurs Indie Showcase oraz rozdanie Digital Dragons Awards. Te ostanie już na stałe zapisały się w w polskim światku growym jako prestiżowe, branżowe wyróżnienia kierowane do rodzimych produkcji. Przez ostatnie lata za najlepsze polskie gry uznawane były takie tytuły, jak: Wiedźmin 3, This War of Mine czy Real Boxing.

Poznajcie laureatów tegorocznej edycji Digital Dragons Awards!

Najlepsza polska gra wideo – Observer

Hakowanie umysłów, mroczne, skąpane w deszczu uliczne zaułki, cyberpolicja i wcielający się w głównego bohatera Rutger Hauer – tak w dużym skrócie opisać można Observera. Grę stworzoną przez krakowskie studio Bloober Team, której akcja zabiera nas do dystopijnego Krakowa. Jeśli z zamiłowaniem oglądacie Blade Runnera, a grą Waszego dzieciństwa był Deus Ex, to z pewnością chętnie sięgnięcia po ten fantastyczno-naukowy horror.

Chcecie dowiedzieć się więcej o tej grze? Przeczytajcie naszą zapowiedź!

Najlepszy design polskiej gry – Darkwood

Przerażeń ciąg dalszy – tym razem w wersji geigerowskiej. Acid Wizard Studio na warsztat wzięło popularny dziś gatunek survival horroru i połączyło go z równie znanym roguelike-iem. I co im z tego wyszło? Jedna z najbardziej przejmujących gier, na jakich przyszło nam położyć palce. Za rekomendację można spokojnie uznać to stwierdzenie naszego recenzenta, Piotra Boryna: “Jak piszą twórcy gry, „bali się grać w horrory, więc rzucili pracę i stworzyli własny” i zrobili to tak dobrze, że ciężar darkwoodowej grozy mogę postawić na tej samej półce, co S.T.A.L.K.E.R.a.“.

Jeśli interesuje Was ten tytuł, to sięgnijcie do naszego wywiadu z twórcami!

Najlepsza ścieżka dźwiękowa w polskiej grze – Ruiner

Cyberpunkowa estetyka w natarciu – dosłownym. W tej grze od Reikon Games wcielamy się w socjopatę, który przedziera się przez tabun wrogów, aby uratować porwanego brata i przy okazji zniszczyć skorumpowany system. W kwestii rozgrywki Ruinerowi najbliżej do podobnie psychodelicznego Hotline Miami. Ścieżka dźwiękowa produkcji doskonale wpasowuje się w ten mroczny klimat. W soundtracku usłyszmy brudne nuty elektroniczne i ambientowe autorstwa Sidewalks and Skeletons czy Zamilskiej.

Ten tytuł Was zaciekawił – łapcie naszą recenzję!

Najlepszy projekty grafiki w polskiej grze – Seven: The Days Long Gone

Zdecydowanie jedna z najambitniejszych gier wideo ubiegłego roku (nie tylko polskich). Fool’s Theory zaprojektowało retrofuturystyczną – łączącą wysoką technologię i średniowieczny zabobon – izometryczną hybrydę skradanki i RPG z otwartym światem. Wizualnie nawet większe tytuły, jak Pillars of Eternity II czy Torment Tides of Numenera, w porównaniu do Seven wypadają blado. Neony, dymy, zrujnowane fabryki i sklecone z byle czego miasteczka robią apokaliptyczne wrażenie.

Zainteresowani? Rzućcie okiem na naszą recenzję!

Najlepsza polska gra mobilna – Bladebound: hack and slash RPG (Artifex Mundi)

Poznajcie wszystkich nominowanych do Digital Dragons Awards!

Najlepsza gra zagraniczna – Horizon Zero Dawn

Więcej o Digital Dragons dowiecie się na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o