Kontroler Google – Wiemy jak będzie wyglądać

Kontroler Google - Wiemy jak będzie wyglądać
Kontroler Google - Wiemy jak będzie wyglądać

Nowy patent Google, który właśnie trafił do Amerykańskiego Urzędu Patentowego odsłania rąbka tajemnicy o gamingowym kontrolerze giganta z Mountain View. Dzięki niemu, z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić,  jak będzie wyglądać kontroler od Google!

W październiku poprzedniego roku Google złożyło wniosek do United States Patent and Trademark Office z prośbą o opatentowanie swojego nowego dzieła. Świat IT przegapił informację o gamingowym kierunku w jakim zmierza gigant. Jednak w ciągu kilku ostatnich dni  użytkownik Reddita dotarł do wspomnianej dokumentacji.

Kontroler Google - Wiemy jak będzie wyglądać
Szkice z patentu

Widzimy na niej dość „kanciasty” pad przypominający zmutowane dziecko kontrolerów Microsoftu i Sony. Warto również zauważyć co znajduje się między jego dwoma gałkami. Jest to dedykowany przycisk mikrofonu. Prawdopodobnie po wciśnięciu go w trakcie rozgrywki, naszym oczom ukaże się specjalny ekran google asystenta. Niemniej jednak czy asystent głosowy jest na tyle potrzebny graczom, aby zajmował specjalne miejsce na padzie? Według Google najwyraźniej tak.

By lepiej przyjrzeć się kontrolerowi oraz dowiedzieć się jak będzie wyglądał w rzeczywistości, na podstawie szkiców zawartych we wniosku patentowym magazyn Yanko Design stworzył specjalne rendery. Zapraszamy do zapoznania się z nimi poniżej.

Kontroler Google - Wiemy jak będzie wyglądać
Źródło: YankoDesign
Kontroler Google - Wiemy jak będzie wyglądać
Źródło: YankoDesign

Oczywiście musimy wziąć pod uwagę, iż finalny produkt może znacząco różnić się od tego, co aktualnie widzimy na renderach. Firmy często wypuszczają na rynek produkty, które finalnie niczym nie przypominają swoich pierwowzorów z patentów.

Premiery kontrolera możemy spodziewać się już pod koniec tego miesiąca, gdyż to właśnie wtedy Google ma zaprezentować swoją nową konsolę dla graczy.

Co sądzicie na temat Google wkraczającego w świat game-ingu? Myślicie że, konsola giganta z Mountain View stanie się prawdziwą konkurencją dla obecnych generacji konsol? Dajcie znać w komentarzach!

 

IEM 2019 – weekend pełen esportowych emocji w Katowickim Spodku:

IEM 2019 – weekend pełen esportowych emocji w Katowickim Spodku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o