Konsola vs PC – co wybrać i dlaczego?

gry na PS4
Od wielu toczy się dyskusja na temat wyboru odpowiedniej platformy do rozrywki dla całej rodziny. Kiedyś PlayStation czy Xbox były konsolami, które kojarzone były głównie z wysokimi cenami sprzętu i zacofaniem w stosunku do pecetów. Co w takim razie wybrać, skoro technologia i świat pędzi przed siebie? Czy gry na Nintendo czy na konsole Sony nadążą za bardziej przyzwyczajonymi do zmian komputerami?

W tekście skupię się na zaletach i wadach obu typów urządzeń. Nie będzie to nie wiadomo, jak długa analiza, jako że esencja w tym wypadku jest najważniejsza. Przejdźmy zatem do rzeczy i omówmy parę zalet i wady obu platform.

Prostota – Xbox One i PlayStation4

To właśnie gry na PS4 i Xbox One cieszą się największą popularnością. Dlaczego? Oba urządzenia cechuje prostota. Oba są elegancko wykonane i cieszą oko. Co jest jednak najważniejsze dla gracza, który po prostu chce siąść po ciężkim dniu pracy i zapomnieć o bożym świecie? Konsole gwarantują, że tu i teraz wszystko zadziała bez problemu. Nie martwimy się o wymagania sprzętowe, o ustawienie odpowiednich parametrów i grzebaniu w ustawieniach. Jasne, zawsze można powiedzieć, że PC gwarantuje większą moc i sprawdzi się jako multimedialne centrum rozrywki jak i domowe biuro. Można też dobrać odpowiedni sprzęt komplementarny, który uczyni rozgrywkę przyjemniejszą (klawiatury, myszki, słuchawki etc.)

Rozdzielczość, osiągi, wygoda

Osiągi to nie wszystko. Zawsze przyjdzie moment, że na komputerze nagle najnowsza gra po prostu przestanie “śmigać” tak jak powinna. Rozdzielczość full HD może okazać się problemem i rozpoczyna się kombinowanie. Na konsoli tego unikniemy. Płacimy spore pieniądze na starcie i sporo więcej za gry, ale przynajmniej mamy pewność, że przez następne parę lat będą ukazywały się tytuły, które będą dobrze działać – niezależnie od tego czy to będzie Nintendo Switch, Xbox One czy PlayStation 4. Co więcej, w kuluarach mówi się o kompatybilności wstecznej kolejnej generacji konsol Sony. W obliczu wymiany karty graficznej za ponad tysiąc złotych warto pomyśleć, czy nie lepiej wyjdzie się na konsoli, która wychodzi co parę lat, a przynosi niesamowitą dozę zabawy przy nie tak astronomicznych kwotach.

Werdykt

Trzeba przyznać, że jakość grafiki na PC będzie lepsza. To samo dotyczy wielofunkcyjności urządzenia – komputer to wielozadaniowa maszyna. Jeśli poszukujemy jednak prostego w obsłudze centrum rozrywki z gwarancją wielu godzin zabawy bez zamartwiania się o specyfikacje, hardware i niewystarczającą ilość FPSów – wybierzcie konsolę. Jeśli nie przeszkadza Wam droga modernizacja sprzętu – śmiało wybierzcie komputer stacjonarny.

Tekst sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here