Baldur’s Gate, Icewind Dale i Neverwinter Nights w świecie konsol

baldur's gate

Skybound Games i Beamdog zawarły umowę wydawniczą. Twój ukochany Baldur’s Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights czy Torment trafią na konsole najnowszej generacji.

Skybound Games zawarło umowę z firmą Beamdog. Pod szyldem Beamdog zostały wydane gry takie jak Baldur’s Gate, Baldur’s Gate II, Icewind Dale, Planescape: Torment oraz Neverwinter Nights. Współpraca tych firm ma się wiązać z wydaniem powyższych gier na konsole obecnej generacji. Na stronie głównej firmy Skybound możemy znaleźć oświadczenie, w którym oznajmili, że ww. gry w wersji cyfrowej oraz fizycznej trafią na konsole jeszcze w 2019 roku.

icewind dale
źródło: gog.com 

Beamdog to firma, która znana jest już na rynku wydawniczym. Zajmują się wydawaniem odświeżonych wersji klasyków na komputery osobiste. Ku zaskoczeniu, tym razem Beamdog celuje w rynek konsolowy. Firma zajmie się udoskonaleniem oprawy graficznej oraz dostosowaniem naszych RPG’ów do współczesnych systemów operacyjnych. Pierwsze poczynania tych dwóch firm będziemy mieli szansę zobaczyć pod koniec marca, podczas imprezy PAX East.

Ian Howe, który jest dyrektorem generalnym Skybound Games wypowiedział się na temat gier role-playing.

“Te gry są legendarne. Szczególnie Baldur’s Gate, które zrewolucjonizowało gatunek komputerowych gier role-playing na licencji Dungeons & Dragons. Cieszymy się, że możemy wydać dzieła Beamdog na nowych platformach, zarówno dla wieloletnich fanów, jak i tych, którzy przeżyją te przygody po raz pierwszy. Jako wieloletni fani Baldur’s Gate oraz Dungeons & Dragons, jesteśmy bardzo zadowoleni, że Beamdog stało się członkiem rodziny Skybound.”

Co to za RPG’i?

Zestawienie tych klasycznych tytułów to niemała gratka dla fanów role-playing. Wszystkie one są grami fabularnymi, które są oparte na zasadach Dungeons & Dragons. Każdy z tytułów ma swoje dodatkowe rozszerzenia. Co więcej, rozgrywka w każdym z wyżej wymienionych przypadków, zapewnia wielogodzinne zmagania ze złem oraz wrogami. Ponadto znajdziemy w nich również bardzo rozbudowane światy (szczególnie w Baldur’s Gate), humorystyczne dialogi czy wspaniałą oprawę muzyczną.

Jak myślicie, czy konsole udźwigną ciężar klasycznych gier?

Jeśli jesteście zafascynowani światem RPG sprawdźcie koniecznie recenzję Baldur’s Gate!

Tuzy cRPG #1 Recenzja Baldur’s Gate

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o