Kingdoms of Amalur tylko za zgodą EA

Kingdoms of Amalur w rękach EA?

Całkiem niedawno świat obiegła wiadomość o wykupieniu przez firmę THQ Nordic zawartości intelektualnej upadłego dewelopera 38 Studios. Jak się okazuje główne zdanie w temacie ewentualnej kontynuacji serii ma… EA.

W zeszłym tygodniu pozytywnie zaskoczyła nas informacja o wykupieniu zawartości upadłego 38 Studios przez THQ Nordic. Pozostałości, o których mowa, to m.in. niedocenione Kingdoms of Amalur: Reckoning. 

Dla fanów gry to bardzo dobre wieści po ogłoszeniu bankructwa przez studio w niedługim czasie po wyjściu produkcji.

Kingdom of Amalur jednak w rękach EA?

Kingdoms of Amalur jednak w EA?

Nie rozpędzajmy się jednak z marzeniami o odnowionej wersji gry/ kontynuacji serii. Prawa wydawcy w dalszym ciągu należą do Electronic Arts. Dlatego też pomimo zakupienia zawartości intelektualnej Kingdoms of Amalur, THQ Nordic musiałoby dogadać się z EA przed jakimikolwiek planami dotyczącymi wydania ewentualnych produktów powiązanych bezpośrednio z serią.

Wiemy, że z niecierpliwością czekacie na jakiekolwiek informacje na temat ewentualnych remasterów/ remake’ów czy też przeniesienia gry na obecne systemy. Zdecydowaliśmy nie odpowiadać na te pytania do czasu zapoznania się lepiej z tym, co posiadamy (świat, historia, możliwości).  taką odpowiedź od THQ Nordic otrzymał mailowo serwis Eurogamer.

Kingdoms of Amalur w rękach EA?
Pomimo upływu lat, gra nadal zbiera dobre oceny.

Jak widać, kwestia ewentualnych produkcji związanych z Kingdoms of Amalur stoi pod znakiem zapytania (i zapewne pozostanie tak jeszcze przez jakiś czas). Zawsze możemy pochylić się nad pierwowzorem i sprawdzić, co takiego zachwyciło w nim graczy. Gra w dalszym ciągu jest dostępna w serwisie Steam.

Kiedy i czego doczekamy się w związku z tym uniwersum? Czas pokaże.

Battle Royale jako jedna z wersji Monopoly?

Monopoly w wersji Fortnite

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o