Już dzisiaj premiera planszówki Ishtar

Ishtar
źródło: materiały prasowe

Nowa planszówka od Portal Games pozwoli nam odkryć swoje zdolności planowania ogrodu. W tym przypadku przenosimy się na pustynie, gdzie wytrysnęły życiodajne źródła. Naszym zadaniem jest utworzyć wokół nich cudowny ogród ku czci bogini Ishtar. Tytuł Królewskiego Ogrodnika trafi do gracza z najlepszą wizją lub… do tego najbardziej elastycznego.

Od dzisiaj gra towarzyska Ishtar jest dostępna w Polsce. Trwa wysyłka egzemplarzy nabytych w przedsprzedaży. Jest to gra, w której wcielimy się w rolę ogrodnika starającego się przeistoczyć jałową pustynię w przepiękne, Wiszące Ogrody Babilonu.

Walka o tytuł Królewskiego Ogrodnika

Aby wykonać swoje zadanie zasadzimy kwiaty, które, dobrze rozmieszczone, pozwolą nam zdobyć drogocenne klejnoty. Te szlachetne kamienie to główna waluta w grze. Dzięki nim możemy ulepszać swoje umiejętności, a te otworzą przed nami nowe możliwości powiększania swojego ogrodu. Możemy je także wykorzystać do kupna przeróżnych drzew, które warte są dodatkowe punkty. Życie na pustyni może rozkwitać dzięki życiodajnym fontannom bogini Ishtar, więc musimy o nie walczyć z naszymi przeciwnikami.  Aby zyskać tytuł Królewskiego Ogrodnika musimy zebrać największą liczbę punktów.

Ishtar
źródło: materiały prasowe

Planszówka przeznaczona jest dla 2-4 graczy powyżej 14 roku życia. Będzie dostępna w większości sklepów internetowych z grami za około 160 zł. Warto wspomnieć o autorze ilustracji – jest nim Christophe Fossard kryjący się pod pseudonimem „Biboun”. Dlatego o grafikę nie musimy się martwić – na pewno nas zadowoli. Póki co na recenzje musimy zaczekać, ale Ishtar może okazać się całkiem przyjemną opcją na spędzenie wolnej godzinki z przyjaciółmi.

Pathfinder: Wrath of the Righteous ufundowany w kilka godzin

Pathfinder: Wrath of the Righteous ufundowany w kilka godzin