Jotun za darmo na Steam i GOG

Gra za free na horyzoncie! Jotun: Valhalla Edition od Thunder Lotus Games można zdobyć bez konieczności płacenia na Steamie i GOGu w związku z nadchodzącą premierą gry Sundered. Spieszcie się, bo czas promocji jest ograniczony.

Jotun to wyjątkowo przyjemna gra łącząca akcję z przygodówką. Jej protagonistką jest Thora – wojowniczka, która zginęła w niechlubny sposób. Dziewczyna przemierza więc samotnie swoisty czyściec w celu odzyskania szacunku Bogów i wstąpienia do Walhalli. Ta niezwykła historia odkupienia win opowiedziana została za pomocą ręcznie rysowanej grafiki. Jej styl przypomina kreskówki fantasy z lat 80. i 90., na przykład bajecznego He-Mana. Niczego sobie jest także oprawa dźwiękowa. Szmery lasu czy skrzypienie butów podkreślają klimat budowany przez niepospolitą melodykę języka islandzkiego, którym posługują się bohaterowie.

Grę można nabyć za darmo na Steamie i na GOGu do godziny 10:00 (PST), czyli 19:00 czasu polskiego. Łapcie swoje kopie, bo ta pięciogodzinna przygoda naprawdę warta jest przeżycia.

Weekendowe promocje oraz gry za darmo stają się coraz częstszą formą reklamy. Deweloperzy najczęściej próbują w ten sposób rozruszać sprzedaż swoich produkcji albo wypromować nowe tytuły. Nie inaczej sprawa ma się z Jotun. 28 lipca wychodzi bowiem nowa produkcja od Thunder Lotus – Sundered, platformówka nawiązująca do serii Castlevania. Kolejny raz twórcy sięgają po protagonistkę, oryginalny styl graficzny i fantastykę – tym razem, aby przedstawić historię walki o człowieczeństwo. Jednak już po trailerze widać, że ten tytuł hardcore’owością przerośnie Jotun. Obecnie Sundered kupić można w przedsprzedaży z dziesięcioprocentową obniżką.

 

Wszystkie wykorzystane media pochodzą materiałów prasowych.