Jakie decyzje podjął zwycięzca Hearthstone World Championship 2019?

Hearthstone World Championship 2019
Nowy mistrz świata - Casper "Hunterace" Notto.

Hearthstone World Championship 2019 dopiero co się zakończyło. Nowym mistrzem świata okazał się Casper “Hunterace” Notto, reprezentujący NordavindGG. Biorąc pod uwagę niedawne wyjście nowego dodatku, pochylmy się bliżej nad użytymi przez Caspera taliami, aby lepiej zrozumieć jak zbudował swój zwycięski lineup.

Hearthstone World Championship 2019
Spisy zwycięskich talii Hunterace’a.

Warrior

Zaczynamy bez niespodzianek – wszak deck ten jest standardową wersją popularnego na ladderze Control Warriora. Nikogo nie dziwi jednak obecność tej listy w lineupie Caspera – niemal każdy z zawodników mistrzostw, przywiózł ze sobą do Tajwanu talię wojownika. Co do samej wersji archetypu – już po kilku dniach na drabince rankingowej okazało się, że kontrolny Warrior daje radę lepiej od swojego “bombowego” brata. Ilość value wyciągana z Omega Assembly oraz Hero Power Doktora Booma sprawia, że bomby nie są nam potrzebne do wygranej. Jedynymi wartymi uwagi faktami, jest zdecydowanie się przez Caspera na wersję opierającą się na kartach z Rushem (Town Crier, Militia Commander), zamiast chociażby tej na Hecklebotach wyciągających miniony z talii przeciwnika. Sprawia to, iż ta wersja wojownika radzi sobie jeszcze lepiej przeciwko deckom agresywnym. Hunter zdecydował się także w swojej liście na Baleful Bankera, zamiast Youthful Brewmastera, co oprócz dodatkowej kopii Archivist Elysiany wydłuża także jego deck o kolejną kartę.

Hearthstone World Championship 2019
Główny sprawca hegemonii Warriora – Doktor Boom!

Mage

Conujurer’s bądź Khadgar Mage. Niezależnie od nazwy, którą zastosujemy, jest to archetyp maga, który Blizzard zapragnął nam wepchnąć w obecnym dodatku. Udało im się. Jest to wariacja na temat kontrolnego Mage’a, opartego głównie na stronnikach. Deck wyróżnia głównie to, że potrafi on przy dobrym rozdaniu, wygrać grę już w turze piątej. Niespodzianki w wersji “Casperowej”? Ominięcie jednej kopii Astromancer, na korzyść Mossy Horror, tak aby deck lepiej potrafił poradzić sobie, chociażby z ZOO Warlockiem czy Token Druidem. Wielu dziwi także obecność Hench-Clan Sneak’a – ta niepozorna “trójka” pozwala nam jednak na korzystne wymiany z agresywnymi taliami, daje pewny cel pod wczesne Conjurer’s Calling oraz świetnie wypełnia nieco wybrakowany slot dropów za 3 many.

Hearthstone World Championship 2019
Kluczowa karta w Khadgar Mage’u – Conjurer’s Calling.

Rogue

Deck, o którym obecnie dużo mówić nie trzeba. Dodanie mechaniki sługusów, jak i nowej solidnej broni – Waggle Pick wprawiły, że Łotr jest obecnie klasą, którą wręcz NALEŻY grać, czy to na ladderze, czy też na turniejach. Ogromne tempo, jak i dobre value, które potrafi wygenerować ten deck, czynią go ekstremalnie niebezpiecznym. Ciekawostką jest jednak fakt, iż Casper zdecydował się na wersję bardziej “złodziejaszkową”, faworyzującą takie wybory jak Blink Fox, czy Vendetta. Wersja ta zawiera o wiele więcej możliwego “reach’u” niż bardziej popularna, agresywna wersja z Southsea Deckhand oraz Hench-Clan Thug.

Hearthstone World Championship 2019
Sługusów nigdy zbyt wiele!

Shaman

Archetyp, którego siła zaskoczyła mnie na tych mistrzostwach najbardziej. Kontrolny Szaman powrócił do łask w wielkim stylu. Mnóstwo obszarówek, takich jak chociażby Hagatha’s Scheme, nie pozostawia żadnych szans deckom Token lub ZOO (chyba że kontroluje je Viper!). Sama Hagatha, czy to jako stronnik, czy  też portret, generuje niesamowite ilości value, pozwalające wygrać z większością decków kontrolnych. Prawdziwą gwiazdą tej talii wydaje się jednak Walking Fountain. Impakt, jaki kładzie na stół ten stronnik, doprowadza do łez graczy decków aggro, którzy dotrwali jeszcze do naszej ósmej tury.

Hearthstone World Championship 2019
Hmm, karty bohaterów wydają się być całkiem silne!

Dokładne spisy talii Hunterace’a oraz pozostałych uczestników turnieju

A wam jak podobały się tegoroczne mistrzostwa? Oglądaliście mecze pomimo niefortunnej dla europejczyków pory emisji? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

 

MTG Arena – Król karcianek rusza na podbój internetu

MTG Arena – Król karcianek rusza na podbój internetu