Isles of Aladar – RPG na bazie The Elder Scrolls

Na kanale Peakway Software pojawił się film ukazujący fragment rozgrywki z Isles of Aladar. Jak wiele czerpie z gier z serii The Elder Scrolls? Czego możemy się spodziewać?

Jeszcze w fazie Pre-Alpha, jednak widzimy, że w grze coś zaczyna się dziać. Twórcy inspirują się serią The Elder Scrolls, co od razu zauważyli gracze. Jednak nie jest to nic złego o ile nie powtórzą oni błędów twórców Obliviona. A może właśnie będzie odwrotnie?

Czego dowiedzieliśmy się ze zwiastunu?

Gracz będzie mógł wybrać z widoku pierwszoosobowego i trzecioosobowego. Do dyspozycji będziemy mieć również edytor map, a największym atutem jest możliwość grania co-op. Na trailerze widzimy walkę w czasie rzeczywistym, różnorakie bronie i umiejętności. Całości towarzyszy przyjemna muzyka, od razu przywodząca na myśl świat fantasy. Szata graficzna jest bardzo podobna do światów zaprezentowanych przez The Elder Scrolls. Jeśli założenia twórców (co-op, wsparcie dla modyfikacji, edytor map) się spełnią – to będzie naprawdę ciekawy tytuł. Twórcy oferują otwarty świat. Walka będzie polegać na ciosach, blokach, unikach i śledzeniu animacji. Lekki zapach Soulsów da się tu odczuć.

Na kanale Peakway Software dostępne są Devlogi, więc wszyscy zainteresowani postępami w grze, mogą czegoś się z nich dowiedzieć.

Premiera Isles of Aladar zapowiedziana jest na lipiec 2020 roku na komputery PC. Tytuł możemy dodać już do wishlisty na Steamie.

Final Fantasy IX – ulubieniec scenarzysty [Retro Time]

Final Fantasy IX – ulubieniec scenarzysty [Retro Time]