Na skraju rzeczywistości – Intro Darksiders III

Darksiders III

Sześć lat fani serii Darksiders musieli oczekiwać na wyjście nowej części gry. Już za tydzień, 27 listopada w ręce graczy trafi najnowsza, trzecia już odsłona tychże produkcji.

Studia THQ Nordic oraz Gunfire Games, które są twórcami kolejnej odsłony serii Darksiders co jakiś czas dzielą się z fanami strzępkami wiedzy o świecie/światach przedstawionych w produkcji.

Darksiders III – Czterej Jeźdźcy

Nie inaczej ma się sprawa Czterech Jeźdźców Apokalipsy, o których dowiadujemy się nieco więcej z intra do trzeciej części Darksiders, które zostało niedawno udostępnione.

Po raz kolejny zostaje nam przedstawione stworzenie dwóch światów – anielskiego i demonicznego, a także późniejsze powstanie rasy Nefilim. Nefilim to mieszanka anioła i demona, która jest silniejsza niż obie z nich. To właśnie z tej rasy wywodzą się Jeźdźcy.

Jeżeli nie graliście wcześniej w żadną z odsłon Darksiders, to przypominamy. Nefilim chcieli zdobyć dla siebie Eden, aby stał się ich królestwem. Czterech z nich nie zgadzało się jednak z destrukcyjnymi zapędami swoich braci. Przez to ich zdradzili i zaprzysięgli bronić równowagi we wszechświecie wraz z Radą Spopielonych. Owa Rada obdarzyła ich za to mocami, o których możemy usłyszeć w powyższym materiale wideo.

W poprzednich dwóch częściach serii poznaliśmy już Wojnę i Śmierć. W Darksiders III przyjdzie nam pokierować losami najbardziej niecierpliwą z rodzeństwa Furią. Jak możemy zobaczyć w intro, nie ma ona cierpliwości nawet do tego, aby wysłuchać do końca, co ma jej do powiedzenia Rada. Można wręcz żartobliwie powiedzieć, że jest w gorącej wodzie kąpana.

Najmniej przewidywalna, tańcząca na skraju swej własnej rzeczywistości. Twoi bracia rozumieją przedsięwzięcie, jakie zostało im powierzone. A czy Ty także? – pyta Rada.

Wciąż gadacie, czy mam powiedzieć Śmierci, żeby zaparzył nam herbaty, czy możemy już zaczynać? – odpowiada bezczelnie bohaterka najnowszej części gry.

To właśnie Furia, jak można było zauważyć w poprzednich zwiastunach i zapowiedziach, będzie musiała spętać Siedem Grzechów Głównych i utrzymać porządek na postapokaliptycznej Ziemi.

Co sądzicie o siostrze Wojny i Śmierci? Czy z naszą pomocą uda jej się przywrócić porządek?

Gra tworzona we współpracy z siedmiolatką już za niedługo na Steam!

Powstaje gra współtworzona przez siedmiolatkę – Battle Princess Madelyn

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o