Imago Family – imprezowa gra w wersji familijnej

Imago Family
źródło: materiały prasowe

Rebel.pl zapowiedziało, że jeszcze w tym roku zostanie wydana familijna wersja popularnej gry imprezowej Imago – będzie to: Imago Family. Gra nastawiona będzie na rodziny, dlatego grafika i hasła tworzone są z myślą o najmłodszych.

Podczas zabawy z Imago Family naszym zadaniem jest pokazywanie oraz odgadywanie wylosowanych haseł. Jednak informacje będziemy przekazywali bez mówienia, gestów i rysowania – tak jak w pierwotnej wersji.

Na czym polega rozgrywka?

Gracz, który będzie przekazywał informację pozostałym, wybiera jedną z dostępnych kart Enigm. Na początku czyta głośno wskazówkę znajdującą się na jej grzbiecie, a następnie wybiera jedno z haseł znajdujących się na drugiej stronie.

Aby przekazać wybrane słowo, korzystamy z przezroczystych kart z grafikami. Zawierają one proste, kolorowe symbole, które musimy połączyć w taki sposób, by pozostali gracze domyślili się, o co nam chodzi. Karty możemy dowolnie łączyć nakładając jedne na drugie, a także poruszając nimi.

Gdy na stole pojawi się druga karta podpowiedzi, gracze mogą odgadywać. Osoba, która jako pierwsza poda poprawne hasło, a także pokazujący, otrzymują po jednym punkcie.

Wydawca przekonuje, że Imago Family rozwija jedną z najbardziej cenionych cech – kreatywność. Kalambury oparte o wykorzystanie nietypowych elementów i znalezienie dla nich nowego zastosowania, mogą rozwijać nieszablonowe myślenie u najmłodszych.

 

Dixit – ta planszówka przeniesie Cię w świat wyobraźni

Dixit – ta planszówka przeniesie Cię w świat wyobraźni