Hitman HD Enhanced Collection zapowiedziane przez IO Interactive

Hitman HD Enhanced Collection
Fot. ioi.dk

Studio IO Interactive zamieściło na swojej oficjalnej stronie informację, że jeszcze na początku stycznia 2019 r. zadebiutuje Hitman HD Enhanced Collection – pakiet zawierający odświeżone gry Hitman: Absolution i Hitman: Blood Money.

Łysy zabójca wraca do łask. Seria Hitman po kilku latach medialnej przerwy znowu jest na ustach graczy. Początkowo zrobiło się o niej głośno w 2016 r. za sprawą rebootu serii, jaki firma IO Interactive zaserwowała graczom w postaci gry Hitman. Produkcja, choć ciepło przyjęta za rozwiązania gameplayowe, straciła nieco w oczach graczy za sprawą nietypowego modelu biznesowego zakładającego podzielenie jej na epizody. Nauczeni błędami twórcy wykupili prawa do marki od Square Enix i w 2018 r. stworzyli Hitmana 2, który jest nieco wtórną, ale za to pozbawioną epizodycznego modelu grą lubianą przez graczy. I tak oto firma idzie za ciosem pracując nad kolejnym sposobem na spieniężaniem marki.

Łysy HD

Twórcy serii (IO Interactive) zapowiedzieli bowiem, że już 11 stycznia do rąk graczy trafi Hitman HD Enhanced Collection. Czym jest owy pakiet i co nam obiecują twórcy? Będzie to zestaw dwóch odsłon serii: Hitman: Absolution i Hitman: Blood Money, które zostaną odświeżone do ówczesnych standardów. Nie należy się jednak spodziewać zmian w rozgrywce, co raczej poprawienia oprawy audio-wizualnej i sterowania. Twórcy zapowiadają następujące zmiany:

  • Wsparcie dla 4K i 60 klatek na sekundę;
  • Zwiększone rozdzielczości tekstur;
  • Poprawione formaty tekstur;
  • Super-sampling (m.in. wygładzanie krawędzi);
  • Wsparcie dla upscallingu;
  • Poprawiona rozdzielczość cieni i odbić;
  • Lepsze oświetlenie;
  • Poprawione sterowanie.
Hitman HD Enhanced Collection
Blood Money jest dla wielu graczy najlepszą odsłoną serii.

Hitman HD Enhanced Collection podobnie jak edycja Hitman HD Trilogy (z premierą w 2013 r.) zadebiutuje jedynie na konsolach. Tym razem jednak zamiast siódmej będzie to ósma generacja, a konkretnie PlayStation 4 i Xbox One. Do premiery pozostało już tylko 5 dni, tak więc na ocenę pracy programistów nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Ciężko na chwilę obecną stwierdzić, czy wydanie będzie zawierało język polski. Co prawda obie gry zostały wydane w rodzimym języku (Absolution nawet z dubbingiem), ale różnie to bywa w praktyce z wydaniami czysto konsolowymi (przykład niechlubnego Bioshock Collection) w naszym kraju. Pozostaje poczekać do rychłej premiery.

Co sądzicie o owym pakiecie? Zdecydujecie się spróbować którejś z odsłon, lub odświeżyć pamięć gracza w nieco ładniejszej otoczce? Dajcie nam znać w komentarzach.

A tym czasem zachęcamy Was do innych powrotów do przeszłości gamingu. Jeszcze odleglejszych, niż Hitman z 2006 i 2012 r. Co powiecie na pierwszą Zeldę?

The Legend of Zelda (1986) [Retro Time]