Hearthstone Ustawka – Krótki wstęp oraz opis aktualizacji

Ustawka
Logo Ustawki w Hearthstone

Podczas tegorocznego Blizzconu, Blizzard wprowadził do Hearthstone zupełnie nowy tryb, bazujący na popularnym ostatnimi czasy gatunku Auto Battler. O poważnych planach dalszego rozwoju Ustawki świadczyć mogą chociażby częste aktualizacje, takie jak ostatnie. Na czym polega karciany brat Dota Auto Chess oraz jakie usprawnienia wprowadzili w ostatniej łatce włodarze z Blizzard? Czytajcie dalej!

Auto Battler w Hearthstone?

Ustawka w Hearthstone to odpowiedź Blizzarda na niesamowicie ostatnio popularny gatunek Auto Battler, do którego przynależą chociażby Teamfight Tactics oraz Dota Underlords. Wersja zaprezentowana przez “Zamieć” różni się jednak znacząco od pozostałych, gdyż rozgrywa się na dobrze znanej już graczom planszy Hearthstone. Przedstawienie jednostek jako kart, tylko 7 pozycji na planszy, czy brak ekonomii to tylko niektóre z aspektów, które mogą sprawiać, że gra wygląda na mało angażującą, czy też niedokończoną. Jednak czy na pewno tak jest?

Gameplay w Ustawce

Mechaniki Ustawki bazują głównie na tych znanych nam już z innych tytułów gatunku Auto Battler. Wynajmujemy stronników, posiadających konkretną klasę, czy też właściwości, wzmacniamy ich, a oni walczą w naszym imieniu z armią przeciwnika. Blizzard zdecydował się jednak na wiele zmian w tym modelu. Pierwszą rzeczą o której warto wspomnieć, jest fakt, że na początku rozgrywki wybieramy jednego z trzech losowych bohaterów, którymi będziemy prowadzić rozgrywkę. Każdy z czempionów posiada unikalną dla siebie moc, która sprawia, że zależnie od tego wyboru, grę możemy prowadzić w różnych kierunkach. Rozgrywka toczy się na polu znanym nam z klasycznego Hearthstone, sprawiając, iż maksymalny limit jednostek na naszym polu to 7. Co więcej, już od pierwszych rund tylu własnie stronników możemy wystawić na board, gdyż limit jednostek nas nie obowiązuje.

Ustawka
Jedna z bohaterek Ustawki – Elise Starseeker

W Ustawce, nie ulepszamy poziomu naszej postaci, a poziom Karczmy z której “wynajmujemy” stronników. Ważną i szokującą dla graczy informacją, będzie fakt, że pieniądze które wydajemy w ustawce nie gromadzą się z rundy na rundę. Sprawia to, że w każdej rundzie powinniśmy wydać wszystkie dostępne nam zasoby. Ulepszanie jednostek w Ustawce również działa inaczej – również potrzebujemy 3 takich samych stronników, aby stworzyć jego mocniejszą wersję (która w tym wypadku zazwyczaj posiada podwojone statystki oraz efekt). Kiedy umieścimy już na polu ulepszoną postać, otrzymamy także gratisowo kartę, która pozwala nam wybrać jednego spośród 3 stronników, z poziomu karczmy o jeden wyższego, od obecnie posiadanego i dodać go do naszej ręki.

Ustawka
Pole bitwy w Ustawce.

Najnowsza aktualizacja

19 listopada bieżącego roku, Blizzard wprowadził pierwszą łatkę do Ustawki. Aktualizacja wprowadziła 4 zupełnie nowych bohaterów, zastępujących niektórych z poprzednich. Doczekaliśmy się także mocnego osłabienia najbardziej dominujących z jednostek, chociażby z “rasy” mechów. Warto także wspomnieć o lepszym wyważeniu w zdobywaniu MMR na kolejce rankingowej. Blizzard opublikował także plany na nadchodzące aktualizacje, w skład których wchodzi chociażby dodanie nowej karty wzmacniającej murloki oraz nowego demona.

Zaczynając rozgrywkę warto zapoznać się z oficjalnym opisem poszczególnych bohaterów oraz jednostek.

A czy wy mieliście już okazję zagrać w Ustawkę? Jak podoba wam się ten tryb w porównaniu do innych Auto Battlerów? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Jak sprawuje się Senna – League of Legends

Jak sprawuje się Senna – League of Legends