Hearthstone: Rozróba Rastakana, nowe rozszerzenie już ruszyło

Hearthstone
playhearthstone.com

Rozróba Rastakana to już 14 rozszerzenie karcianki Hearthstone. Wczorajszego dnia, od godziny 19:00 (CET) mogliśmy zmierzyć się z przeciwnikami wykorzystując nowe karty i zasady.


Hearthstone to kolekcjonerska gra karciana wyprodukowana i wydana przez Blizzard Entertainment. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie Azeroth z serii Warcraft. Głównym elementem rozgrywki są pojedynki player versus player (Pojedynek/Arena/Karczemna bójka). Blizzard również oferuje solowy tryb rozgrywki zwany Przygodą. Gra oparta jest na modelu free-to-play z opcją mikropłatności.

Rozgrywka

W systemie PVP każdy z graczy tworzy swoją talię (deck) składającą się z trzydziestu kart z własnej kolekcji. Karty zdobywa się dzięki pakietom, które można kupić za walutę w grze lub przy pomocy mikropłatności. Gracz ma do wyboru dziewięć klas postaci. Każda z nich ma swoje unikalne karty oraz moc specjalną. Zawodnicy biorący udział w walce rozpoczynają pojedynek posiadając trzydzieści punktów życia (HP). Nasz stół (board) możemy zapełnić maksymalnie siedmioma stronnikami. Na początku walki gracze dobierają po jednej karcie ze swojego decku, posiadając jeden punkt many (MP). Mana rośnie z każdą turą o jeden, do maksymalnego poziomu – dziesięciu MP. Zwycięża ten, który szybciej zdoła zabrać HP swojemu przeciwnikowi.

Nowy dodatek

Hearthstone: Rozróba Rastakana to czternaste rozszerzenie gry, które tym razem gloryfikuje rasę trolli, niekoniecznie internetowych. Jej poprzednikiem był Projekt Hukatomba (7 sierpnia 2018). Jak co dodatek, Blizzard wprowadza 135 nowych kart oraz innowacyjne mechaniki. Rozróba Rastakana rozszerza grę o legendarnych czempionów, stronników loa dla każdej z dziewięciu klas oraz duchy loa. Duchy loa wspomagają działanie czempionów i stronników loa. Nową mechaniką będzie Rzeź/Overkill (zadanie nadmiaru obrażeń nagradza np. dobraniem karty lub dodatkową umiejętnością).

Hearthstone
playhearthstone.com

Za zalogowanie po godzinie 19:00 (CET) 4 grudnia 2018 każdy zalogowany otrzyma prezent. W przedświątecznej paczce znajdziemy sześć pakietów z nowego rozszerzenia, losową legendarną kartę loa oraz kopie losowego ducha tej samej klasy. Natomiast 13 grudnia będziemy mogli postawić swój pierwszy krok na Arenie Gurubaszów. Trollowa Rozróba będzie trybem dla jednego gracza. Wcielamy się tam w młodego poszukiwacza przygód, który dołącza do drużyny mierząc się z czempionami rozróby.

Czy dzięki nowemu rozszerzeniu meta gry ulegnie zmianie? Czy stare archetypy decków wypadną z obiegu? O tym przekonamy się w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o