Half Life: Alyx włączony w trybie bez VR!

Sześć dni temu odbyła się premiera najnowszej części Half-Life o podtytule Alyx. Gra przeznaczona jest wyłącznie dla posiadaczy Googli VR, ale omyłkowo w finalnej wersji produktu został dodany tryb deweloperski. Pozwala on na obcowanie z grą bez potrzeby posiadania googli. Odkrył Tyler McVicker z Valve News Network.

Valve oczywiście bardzo szybko usunęło tryb deweloperski, ale gracze zdążyli zabezpieczyć się umieszczając go do pobrania na SteamDB- gdzie można “zaopatrzyć” się w poprzednią wersję gry. Sami twórcy podkreślają jednak, że ich gra przeznaczona jest wyłącznie do trybu VR i granie w tym trybie nie pozwoli graczowi zapoznać się z tym jakie smaczki dla nich przygotowano. Przede wszystkim przez brak pewnych animacji, które oddają całą atmosferę Alyxa. Wielu doszukiwało się w tym możliwej wersji konsolowej najnowszego Half-Life’a, ale na to raczej nie mamy co liczyć.

Akcja Half Life: Alyx został osadzona w City 17 pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części. Wcielamy się w nim w tytułową Alyx, która wraz ze swoim ojcem prowadzi badania na temat słabości Kombinatu. Grę można zakupić w sklepie Steam. 

Czy zagracie w najnowszą część Half-Life? A może nie posiadacie Googli VR? Piszcie śmiało w komentarzach!

 

Darksiders Genesis: ramię w ramię w piekielnej otchłani [recenzja]

Darksiders Genesis: ramię w ramię w piekielnej otchłani [recenzja]