Half-Life: Alyx – już dziś zapowiedź nowej odsłony serii!

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx, czyli nowy tytuł należący do legendarnej serii FPS-ów zostanie oficjalnie ujawniony dzisiaj (21.11) o godzinie 19:00 czasu polskiego. Gra powstaje z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Legenda powraca

Dwanaście długich lat minęło od premiery drugiego samodzielnego dodatku do Half-Life’a 2, czyli Episode 2 będącego ostatnią jak dotąd odsłoną tej kultowej serii. Od tamtej pory nawet najzagorzalsi fani zaczęli wątpić w to, że kiedykolwiek dane im będzie powrócić do ulubionego uniwersum. Na szczęście cuda czasem się zdarzają – wczoraj firma Valve za pośrednictwem twittera potwierdziła plotki mówiące, że Half-Life: Alyx faktycznie powstaje.

Oficjalna zapowiedź ma nastąpić już niebawem, bo dzisja o godzinie 19:00. Czego możemy spodziewać się po nowej części marki?

Kombinat w wirtualnej rzeczywistości

Najważniejszą informacją jest to, że Half-Life: Alyx powstaje najprawdopodobniej wyłącznie z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości i raczej nie ma szans na „standardową” edycję na PC czy konsole. Valve określa swoją grę mianem „flagowego tytułu VR”, co sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z długą, wysokobudżetową produkcją, a nie grą do zaliczenia w 3-4 godziny w stylu większości tytułów z segmentu VR. Na chwilę obecną nie wiadomo na jakich systemach Half-Life: Alyx uruchomimy, ale można przypuszczać, że będzie to tytuł ekskluzywny dla platformy Steam VR. Według niepotwierdzonych plotek gra zadebiutuje relatywnie niedługo, bo już 20 marca przyszłego roku.

Half-Life: Alyx
Czy w Half-Life: Alyx zagramy wyłącznie na systemach Steam VR? Najpewniej tak.

Alyx w zastępstwie za doktora

Niestety nie będzie to długo wyczekiwana trzecia odsłona głównego cyklu, a raczej produkcja w rodzaju spin-offu lub prequela. Tytuł sugeruje, że główną albo jedną z głównych ról odegra towarzyszka Gordona Freemana czyli Alyx Vance. Dzielna dziewczyna zaskarbiła sobie dużą sympatię wśród fanów, więc nie zdziwilibyśmy się, gdyby to właśnie ona stała się protagonistką nowej gry. To jednak, w jakim okresie toczyć się będzie fabuła i czy spotkamy w jej trakcie Gordona Freemana (a może nawet usłyszymy jego głos?) owiane jest na razie mgłą tajemnicy.

W nowej odsłonie wcielimy się najprawdopodobniej w Alyx Vance

Czekamy!

Segment rynku VR dynamicznie się rozwija, więc decyzja Valve o stworzeniu gry ze swojej flagowej serii z myślą o tej technologii wydaje się racjonalna i, co najważniejsze, ekscytująca. Systemy wirtualnej rzeczywistości bardzo potrzebują wysokobudżetowego, rozbudowanego tytułu, o którym nie będziemy mówić „świetna jak na grę VR” tylko „po prostu świetna gra”. Jeżeli Half-Life: Alyx spełni pokładane w nim nadzieje i osiągnie sukces komercyjny (a o to możemy być raczej spokojni) w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych znakomitych tytułów VR z segmentu AAA. Pozostaje więc czekać do jutrzejszego wieczora, kiedy to uzyskamy sporą ilość nowych informacji.

Nowa operacja w CS:GO – Shattered Web

Nowa operacja w CS:GO – Shattered Web