GWINT: Krwawa Klątwa – będziemy mieli pierwsze rozszerzenie!

krwawa klątwa

Już pod koniec marca swoją premierę będzie miała Krwawa klątwa. Jest to pierwszy dodatek do wiedźmińskiej karcianki. Gracze otrzymają ponad sto dodatkowych kart oraz nowe mechanizmy gry.

Minęło już sporo czasu od oficjalnej premiery gry. Firma uznała, że to najwyższy czas na odświeżenie Gwinta i wprowadzenie nowego rozszerzenia. Dodatek nosi nazwę Krwawa Klątwa, a jego premiera odbędzie się 28 marca 2019 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox ONE.
krwawa klątwa

Co czeka nas w nowym rozszerzeniu?

Przede wszystkim ponad 100 nowych kart. Każda z frakcji otrzyma ich po 14, natomiast pozostałe, których jest 31, są neutralne. CD Projekt uchylił rąbka tajemnicy dzieląc się pięcioma pierwszymi, które możemy zobaczyć na opublikowanym przez firmę wideo. Na oficjalnej stronie CDP będą się regularnie pojawiać kolejne karty z nowego dodatku. Prócz tego, autorzy zaserwowali nam nowe mechaniki rozgrywki – zatrucie oraz zranienie jednostek przeciwnika. Ponadto twórcy wprowadzili defensywne umiejętności takie jak Tarcza i Witalność. Tak jak w przypadku innych kart w grze, również te z najnowszego rozszerzenia będą dostępne w dwóch wizualnych wariantach – podstawowy lub animowany.

Czym w ogóle jest GWINT?

Jest to sieciowa gra karciana, stworzona przez CD Projekt, której uproszczona wersja po raz pierwszy pojawiła się w innym produkcie CDP – Wiedźmin III: Dziki Gon. Produkt jest w pełni darmowy (system free-to-play) z elementem mikrotransakcji. Możemy kupować beczki z kartami za prawdziwe pieniądze lub walutę, którą zdobywamy walcząc z przeciwnikami. W Gwincie dowodzimy bohaterami oraz jednostkami prosto z wiedźmińskiego uniwersum, stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Każdy z graczy dysponuje własnoręcznie stworzonymi taliami, złożonymi z kilkudziesięciu kart. Mamy pięć frakcji, do których przypisane są karty. Rozgrywka odbywa się w trybie turowym. Jednostki umieszczamy na stole w dwóch rzędach. Pierwszy rząd przeznaczony jest dla minionów walczących wręcz. W drugim rzędzie kładziemy jednostki specjalizujące się w walce dystansowej.

A jeśli nie jesteście miłośnikami karcianek, może zaciekawi was wątek o Assassin’s Creed: Dziedzictwo Pierwszego Ostrza?

Dziedzictwo Pierwszego Ostrza – ostatnia część już dostępna