Planszowe pomysły prezentowe: Budowanie Talii

0
197

Święta coraz bliżej. Nie macie pomysłu na prezent? Chętnie pomożemy! Polecamy gry z mechaniką budowania talii. Zapraszam do zapoznania się z naszym zestawieniem. 

Mechanika budowania talii to jedna z najpopularniejszych mechanik, które spotkamy we współczesnych planszówkach. Zachęcam do zapoznania się prezentową polecajką. Pamiętajcie, że najlepsze ceny gier znajdziecie w serwisie Planszeo.pl

Dominion (wyd. IUVI Games)

Mówisz deckbuilding, myślisz Dominion. Ojciec chrzestny mechaniki budowania talii. Ten ikoniczny tytuł od dawna jest w czołówkach wielu zestawień, a dla wielu jest on absolutnym must-have w tej kategorii. Tytuł charakteryzuje bardzo duża regrywalność, mnóstwo dróg prowadzących do zwycięstwa. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, a zasady klarowne i jasne do wytłumaczenia. Genialna wypraska ze specjalną wkładką pozwoli Ci posegregować karty, przez co rozpoczęcie rozgrywki będzie niemal natychmiastowe. Setki godzin świetnej zabawy – gwarantowane! 

Marvel Champions (dystr. Rebel)

Każdy chciałby być superbohaterem! W grze Marvel Champions wcielasz się w bohaterów z komisków Marvela i mierzysz się w scenariuszach, żeby pokonać czarne charaktery znane z tego uniwersum. Gra zagwarantuje mnóstwo frajdy, a satysfakcja z pokonania przeciwnika jest ogromna. Marvel Champions to gra dla od 1 do 4 graczy, która potrafi być całkiem wymagająca. Dodatkowo, formuła LCG (Living Card Game) powoduje, że do gry wciąż wydawane są dodatki ze scenariuszami i nowe, grywalne postaci. Niestety gra dostępna jest wyłącznie w języku angielskim, co dla niektórych może być problemem.
 

Zaginiona Wyspa Arnak (wyd. Rebel)

Jedna z najlepszych gier planszowych ostatnich lat! Gra jest swoistą hybrydą deckbuildingu, worker placementu oraz wyścigu. Gra wygląda obłędnie, a rozgrywka ma dużą głębię. Istnieje sporo sposobów na punktowanie. Arnak to wyjątkowo klimatyczna gra euro o średnim poziomie trudności. Tytuł dobrze się skaluje, przez co można świetnie się bawić w dwie, trzy lub cztery osoby. Co ważne, w tytuł można zagrać również w trybie solo. Do gry wydany został już jeden dodatek, wprowadzający asymetryczne postaci, a na horyzoncie mamy już kolejne rozszerzenie. Zaginiona Wyspa Arnak to gra, której partyjki nigdy nie odmówię!  
 

Diuna: Imperium (wyd. Lucky Duck Games Polska)

Gdy usłyszałem, że pojawi się gra planszowa oparta na nadchodzącym filmie Diuna, obawiałem się, że będzie to zwykły skok na kasę. Całe szczęście, Diuna Imperium to przemyślany i dopracowany produkt, który obroniłby się nawet bez powiązania z uniwersum stworzonego przez Franka Herberta. Podczas rozgrywki stajesz czele jednego z wysokich rodów Landsraadu Arrakis i walczysz o dominacje. Jest to jedna z tych gier, które charakteryzują się dużą regrywalnością, a rozgrywka jest wciągająca i mocno angażująca. Tutuł posiada subtelną dozę negatywnej interakcji, która dodaje jej charakteru. Diuna sprzedaje się znakomicie, wiec nie dziwi fakt, że wydany został już dodatek, a w przyszłym roku na rynku pojawi się kolejny. Tą grę warto mieć w swojej kolekcji. 
 

Aeon’s End (wyd. Portal Games)

Lubisz wymagające gry, w których porażka jest czymś naturalnym? To Aeon’s End będzie odpowiednim wyborem. Wcielasz się w bohatera, którego celem jest pokonanie Nemezis. Musisz tak stworzyć talie i tak zagrywać karty, żeby zmaksymalizować zdawane obrażenia. Jeden błąd i wszystko stracone – musisz zacząć od nowa. Zdecydowanie nie jest to gra dla każdego. Nie raz będziesz musiał przełknąć gorzką pigułkę porażki, ale gdy uda Ci się wygrać – satysfakcja gwarantowana. Co ciekawe, posiadane karty na żadnym etapie nie są tasowane, co zmniejsza losowość i pozwala bardziej zaplanować swoje przyszłe ruchy. 
 

Brzdęk w Kosmosie (wyd. Lucrum Games)

Jedna z najpopularniejszych serii gier planszowych. Ja zdecydowanie bardziej wolę tą osadzoną w Kosmosie. Rozgrywkę rozpoczynacie z podstawowymi kartami, a w trakcie gry, wasza talia będzie coraz mocniejsza. Celem gry jest zdobycie cennego artefaktu, znajdującego się na końcu planszy oraz powrót do kapsuły ratunkowej. Na każdym kroku będą czyhały niebezpieczeństwa, które będą chciały Was unicestwić. Brzdęk to fantastycznie zaimplementowany deckbuilding z mechaniką wyścigu. Wszystko polane sosem losowości. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i wciągająca! 
 

Hero Realms (wyd. IUVI Games)

Hero Realms to gra twórców popularnej serii Star Realms. To taki miks klasycznego deckbuildera z grą pojedynkową. Całość okraszona jest klimatycznymi grafikami utrzymanymi w świecie fantasy. Dużym atutem tej karcianki jest dynamiczna, wciągająca rozgrywka. Gra jest kompaktowa i można ją zabrać zawsze ze sobą. W pudełku znajdziecie sporo kart, co pozwala zbudować swoją talię na wiele sposobów. Gra ma charakter pojedynku, więc wygrywamy pokonując przeciwnika, a nie zdobywając większą liczbę punktów.
 

Hogwarts Battle (wyd. Rebel)

Hogwarts Batte to chyba najlepsza gra osadzona w świecie Harry’ego Pottera. To kooperacyjny deckbuilder z asymetrycznymi bohaterami. Klasycznie zaczynamy z bardzo podstawową, unikatową dla każdego bohatera talią. W trakcie gry będziemy kupowali nowe, mocniejsze karty z rynku, aby móc stawić czoła czarnym charakterom znanym z filmów. Gra podzielona jest na scenariusze, które mają za zadanie nauczyć podstaw rozgrywki. Gracze muszą stale ze sobą współpracować – inaczej czeka ich zguba, a Bitwę o Hogwart wygra Lord Voldemort. Ogromna liczba kart w pudełku, dwa dodatki dostępne w skepach. Wszystko to daje wiele godzin dobrej zabawy. Dla fanów Pottera – must-have! 
 

Tortuga 2199 (wyd. Phalanx Polska)

Wybór trochę nieoczywisty. Tortuga 2199 to gra o piratach mająca miejsce… w kosmosie. Zaobserwujemy tutaj świetnie połączone mechaniki area control z deckbuildingiem. Całość uzupełniają bardzo klimatyczne ilustracje na kartach i cała szata graficzna gry. Co ciekawe i dosyć unikatowe – nie ma tutaj jednego rynku do zakupu kart. Różne karty kupimy w różnych miejscach na planszy. W grze latamy statkiem kosmicznym, kupujemy karty, przejmujemy kontrolę nad strefami kosmosu i walczymy z przeciwnikami. Aż dziwne, że gra nie odniosła takiego sukcesu, na jaki zasłużyła. 
 

Wyprawa do El Dorado (wyd. Nasza Księgarnia)

Jeden z największych hitów wydawnictwa Nasza Księgarnia. Wyprawa do El Dorado to wyścigowy deckbuilder, w którym swoje karty zagrywamy, w celu przemieszczania się po modularnej planszy. Wszyscy zaczynają swoją podróż z taką samą talią. Celem jest jak najszybsze dotarcie do tytułowego El Dorado. Aby tego dokonać, będziecie inwestować złoto w zakup nowych, mocniejszych kart. W grze występuję negatywna interakcja. Będziecie się wzajemnie blokować na planszy. Pamiętajcie, wszystkie chwyty dozwolone, a zwycięzca może być tylko jeden! Cała rozgrywka odbywa się na modularnej planszy, a jak twierdzi wydawca istnieje ponad sto tysięcy możliwych układów planszy. Jednym słowem – każdy pojedynek może być inny!  
 
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments