Gramy w PSL – zbieraj koniczynę wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym

Komitet Wyborczy PSL sfinansował produkcję o nazwie Graj w PSL. Na czym polega gra i jak wygląda?  Zaraz się dowiecie.

Na stronie internetowej omawianej gry nie znajduje się żaden layout, od razu po wejściu na witrynę pojawia się gra. Rozgrywce towarzyszy 8-bitowa muzyczka, przerywana komentarzami Władysława Kosiniaka-Kamysza. Całość wygląda jak tytuł wykonany w RPG Makerze.

Zbierajmy koniczynki!

O co tu chodzi?

Naszym celem jest zbieranie koniczynek. Przy każdej z nich pojawia się komentarz Władysława Kosiniaka-Kamysza (tekstowy i głosowy). Są to po prostu punkty wyborcze programu PSL. Zostajemy po nich zapytani, czy się z nimi zgadzamy. Jeśli odpowiemy, że nie – koniczyna znika. Po udzieleniu odpowiedzi twierdzącej, na miejscu koniczyny pojawiają się elementy związane z danym punktem wyborczym – np. ciepły posiłek dla każdego ucznia? Na planszy pojawia się jedzenie. Jeśli na każdej koniczynie damy opcję “TAK”, odblokuje nam się droga do dwóch ostatnich. Po akceptacji tamtych punktów, gra się kończy, a my otrzymujemy podziękowanie za rozgrywkę i zaprasza do głosowania. Gry nie da się przejść, jeżeli nie zgodzimy się z punktami wyborczymi.

“Grajmy w PSL” działa również na przeglądarkach na systemie Android/iOS, także nie musicie odpalać Waszych maszynek żeby go sprawdzić.

Czy jest to ciekawa gra? Nie. Ale za to jest to ciekawostka, i ze względu na to, że nikt nie bierze gry na poważnie, i nie roztrząsa jej aspektów technicznych, można po prostu uśmiechnąć się odwiedzając stronę z gierką. Interesujący sposób na kampanię polityczną – ciekawe czy PSL uda się zaskarbić sobie wyborców. A jak Wam się to podoba? Piszcie w komentarzach!

The Legend of Zelda: The Minish Cap. Witamy w świecie Picori! [Retro Time]

The Legend of Zelda: The Minish Cap. Witamy w świecie Picori! [Retro Time]