Gothic Remake oficjalnie potwierdzony!

Gothic Remake teaser

Świetna wiadomość dla fanów kultowego RPG z 2001 roku! THQ Nordic potwierdziło, że remake gry Gothic pojawi się na PC oraz konsolach nowej generacji.

Gothic nowej generacji

W grudniu zeszłego roku wydawca THQ Nordic udostępnił na Steamie demo odświeżonej pierwszej części Gothica z propozycją stworzenia pełnoprawnego remake’u. Ostateczna decyzja zależała od reakcji graczy. Prezentacja została świetnie przyjęta przez fanów – niemal 95 % opowiedziało się za wydaniem ,  zatem firma postanowiła wydać pełną wersję tytułu. Dziś Gothic Remake został oficjalnie potwierdzony jako nadchodzący tytuł na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X. Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się premiery, ale możemy być pewni, że nie nastąpi ona w tym roku. Nad grą pracować będzie oddział THQ Nordic z Barcelony, który stworzył także grudniowe demo. Gameplay wersji testowej obejrzycie poniżej.

Kultowe RPG

Gothic to seria gier opowiadających o bezimiennym bohaterze, który trafia do odciętej od świata górniczej doliny. Akcja dzieje się w fantastycznym świecie, gdzie ludzie toczą wojnę z orkami. Do tej pory ukazały się trzy części cyklu przeznaczone na PC oraz gra mobilna. Gothic cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza wśród graczy w Polsce.

Assassin’s Creed Syndicate za darmo na Epic Games Store

Assassin’s Creed Syndicate za darmo na Epic Games Store