Godzina i koniec! Gracze w Chinach będą mieli jeszcze większe restrykcje

Graczpospolita babska Gamerka - kobieta

Chiny już wkrótce wprowadzą swoistą “godzinę policyjną” w grach online. Prace trwają.

Nie da się ukryć, że Chiny są ogromnym potentatem w branży gier wideo. Dlatego nowe rozporządzenie nadchodzące w omawianym kraju, będzie naprawdę problematyczne.

Na czym polega ustawa?

Nowe prawo ma za zadanie kontrolować czas rozgrywki młodocianych osób, oraz ich wydatki na gry online. Gracze, którzy nie skończyli jeszcze 18 roku życia, w ciągu tygodnia roboczego mogą spędzić w grze jedynie 1,5 godziny. W wypadku świąt oraz weekendów czas zostaje podwojony i osoby niepełnoletnie mają 3 godziny czasu. Do tego, między godziną 22:00 a 8:00 możliwość prowadzenia rozgrywki jest zabroniona.

Firma Tencent to korporacja działająca na terenie Chin. Wprowadzili oni już ograniczenia, które prezentują się następująco:

  • Dzieci do 12 roku życia, mogą grać jedynie godzinę dziennie
  • Osoby w przedziale 13-16 mają na rozgrywkę czas wynoszący 2 godziny.

Jak będzie to weryfikowane?

Całość dotyczy platform gier, które dostępne są na terenie Chin. W jaki sposób przebiegać będzie weryfikacja?

Chiny pracują już nad systemem teleinformatycznym, który w pełni poprawnie będzie weryfikował wiek, jak i godziny rozgrywki dzieci. Podobny system działa w Korei północnej, gdzie gracze muszą używać swoistego numeru PESEL do weryfikacji. Czy inny rodzaj zabezpieczenia będzie dało się ominąć VPNem?

Jest to możliwe, oczywiście w zależności od rodzaju zabezpieczeń. Obecnie, aby korzystać z VPNa w Chinach, trzeba mieć na to specjalną licencję, i korzystać z wybranej wersji takiego rozwiązania. Oczywiście niewiele osób tego przestrzega. Chińskie władze blokują kolejne to VPNy, choć na ich miejsce szybko pojawiają się nowe. Możliwe, że po opracowaniu odpowiedniej formy weryfikacji wieku VPN nie pomoże w żaden sposób. W Korei, zakaz był omijany kradzionymi numerami identyfikacyjnymi. Czas pokaże jak będzie to wyglądać, jednak biorąc pod uwagę fakt z jaką powagą Chiny podeszły do tematu – mieszkańcy mogą oczekiwać naprawdę dokładnych zabezpieczeń.

Co o tym sądzicie? Czy nowe prawo ma jakikolwiek sens? A może uważacie, że ścisła kontrola czasu gry osób niepełnoletnich to podstawa? Dajcie znać w komentarzach!

Final Fantasy IX – ulubieniec scenarzysty [Retro Time]

Final Fantasy IX – ulubieniec scenarzysty [Retro Time]