Gamingowy newsroom (14-20.05)

Gamingowy newsroom

E3 coraz bliżej. Nic więc dziwnego, że dochodzą nas kolejne informacje dotyczące nadchodzących gier. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się m.in., że poczekamy dłużej na nowe Metro, utwierdziliśmy się też w tym, że nowe Call of Duty będzie pozbawione singleplayera. Co jeszcze? Zapraszamy na gamingowy newsroom.

  • Steam Link znany był do tej pory jako niewielkich rozmiarów urządzenie, pozwalające streamować rozgrywkę z komputera na telewizor. Valve ze swoim pomysłem poszło o krok dalej i opracowało również specjalną, służącą temu samemu celowi aplikację. Nasze testy znajdziecie tutaj.
  • W raporcie finansowych THQ pojawiła się informacja o opóźnieniu premiery Metro Exodus. Postapokaliptyczny FPS początkowo planowany na jesień tego roku pojawi się nieco później. Chcecie wiedzieć kiedy? Zapraszamy Was do newsa.
  • W sieci pojawił się nowy gameplay z nadchodzącej gry Vampyr. Ten nietuzinkowy RPG jest dziełem studia DONTNOD Entertainment i opowie o chirurgu, który zmienił się w wampira i będzie musiał podejmować trudne, niejednoznaczne decyzje. Oto 50-minutowy materiał pokazujący grę w akcji.

  • Trailery No Man’s Sky obiecywały pasjonującą kosmiczną rozgrywkę, z której gracze dostali nudę i powtarzalność. Wszystko wskazuje jednak na to, że twórcy… dopiero się rozkręcają! Każdy kolejny patch przybliża nas do tego, co zostało obiecane na początku. Dzisiaj zapowiedziano kolejny update, i to nie byle jaki, bo umożliwiający tryb kooperacji z innymi użytkownikami. Na razie nie wiadomo za wiele, pewne jest natomiast, że łatka pojawi się już 27 lipca. Więcej o niej tutaj.
  • Od jakiegoś czasu w internecie pojawiały się kolejne teasery nadchodzącego RAGE 2. Kontynuacja postapokaliptycznego shootera od Id Software doczekała się wreszcie swojej zapowiedzi. Więcej o niej tutaj.
  • Studio Boss Key Productions, które stworzyło LawBreakers i Radical Heightsza kończy swoją działalność. Tymi słowami podzielił się z graczaqmi Cliff Bleszinski na swoim twitterze. Co dalej z legendą branży i wydanym niedawno tytułem battle royale? Dowiecie się tego tutaj.Boss Key Productions Cliff Bleszinski
  • League of Legends, pojawiła się nowa postać. Przyjdzie nam nią grać na Summoner’s Rift. Pyke, bo tak nazywa się nowy champion, przeznaczony jest do gry w roli wsparcia. Prezentuje się on bardzo ciekawie, a jego prezentację znajdziecie tutaj.
  • Seria Outlast sprzedała się w 15 mlnach egzemplarzy! Takim wynikiem pochwalił się Philippe Morin – szef studia Red Barrels w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry. Wynik ten został osiągnięty przed dwie części gier, wraz z dodatkiem do pierwszej. Tutaj znajdziecie link do całego wywiadu.
  • Najnowsze Call of Duty o podtytule Black Ops 4 nie będzie zawierać kampanii dla pojedynczego gracza. Jest to pierwsza tego typu wysokobudżetowa odsłona serii. Zamiast tego mamy otrzymać tryb battle royale oraz tryb zombie, który ma przenieść nas nawet do… starożytności!
  • I na sam koniec coś, co szczególnie może zainteresować fanów Wiedźmina. Wiecie, że 19 maja trzecia część komputerowych przygód Białego Wilka obchodziła swoje trzecie urodziny? Zapraszamy Was z tej okazji do specjalnego artykułu, w którym przypominamy sobie 3 najlepsze zadania. Znajdziecie go tutaj.

To już wszystkie informacje z tego tygodnia. Na kolejny gamingowy newsroom zapraszamy, jak zawsze, za tydzień ok. 20. Nie przegapcie!