Gamingowy newsroom (04.03-10.03)

Gamingowy newsroom

Hej! Witajcie w waszym cotygodniowym gamingowym newsroomie. Dzisiaj na ruszt weźmiemy takie nowości jak Devil May Cry 5, rzucimy okiem na tegoroczny IEM, a także na popularną ostatnio produkcję Apex Legends. Jesteście ciekawi? To lecimy! 

Apex Legends

  • Zgodnie z danymi Sensor Tower, Pokemony zarobiły już ponad 2,5 mld dolarów tylko na urządzeniach z systemem iOS i Android. W skali świata odnotowano około 640 mln pobrań gier z serii na urządzenia mobilne. Aż 98% tego sukcesu stanowi Pokemon GO, które jak się okazuje nadal ma się dobrze i generuje spore przychody.
  • Zaprezentowana w 2011 roku PlayStation Vita kończy swój żywot. Sony udostępniło dziś informację że, do końca 2019 roku produkcja przenośnej konsoli zostanie zakończona. Japoński gigant potwierdza również informację, że nie planuje wypuszczać na rynek następcy PS Vity.
  • Devil May Cry 5 święci triumfy. Gra stała się drugą najpopularniejszą obecnie na platformie Steam grą Capcomu.  Ostatnio na naszej stronie pisaliśmy o świetnych recenzjach, jakie zbiera najnowsza gra Capcomu. Już w pierwszych chwilach można było zauważyć też, że produkcja przyciąga tysiące aktywnych graczy. W pierwszym dniu od premiery w hack and slasha zagrywało się w szczytowym momencie 88 735 graczy. Obecnie poziom ten utrzymuje się na ok 58 tys graczy na raz. Oznacza to, że Devil May Cry 5 jest drugą najpopularniejszą grą Capcomu na Steamie. Pierwsze miejsce nadal zajmuje Monster Hunter World.

Devil May Cry 5

  • Huczne i tłoczne turnieje IEM dobiegły już końca. Choć jak zawsze wydarzenie to skupia się przede wszystkim wokół rozgrywek e-sportowych, to deweloperzy i wydawcy starają się zapewnić coś dla każdego gracza. Jeden z naszych redaktorów wybrał najciekawsze stanowisko na całej imprezie. Rzućcie okiem na relację 
  • Z początkiem lutego media obiegła informacja, że Diablo Immortal nie pojawi się na smartfonach w 2019 roku. Jest to o tyle ciekawe, że według samych twórców gra jest… ukończona. Informację tą podał Y. Zhaoxuan z zaznaczeniem, że “nie wie kiedy produkcja trafi do sprzedaży”. Co w takim razie planuje Blizzard? Macie swoje sugestie? Dajcie nam znać na naszym fanpage’u, na którym codziennie możecie być na bieżąco ze światem gier i najnowszych technologii!
  • W sieci pojawił się nowy trailer fabularny Mortal Kombat 11 oraz zapowiedzi trzech nowych wojowników. Ujawniono 3 kolejne postacie – Cassie Cage, Jacqui Brigs oraz Erron Black. Po sieci krąży mnóstwo “fejkowych” list bohaterów, którymi będziemy mogli pograć w najnowszej części. U nas zawsze znajdziecie potwierdzone informacje!

  • Blizzard Entertainment zwolniło 209 osób w wyniku cięć budżetowych. Najprawdopodobniej najbardziej ucierpiał dział IT, w którym zredukowano kadrę aż o 49 osób. Zmniejeszenia liczby pracowników dotyczyły nie tylko amerykańskich oddziałów ale również tych w Meksyku czy we Francji.
  • Sony udostępniło przepiękne motywy dla PlayStation 4 z okazji dnia kobiet. Kolorowe, kobiece i inspirujące. Bohaterkami są postacie z gier. Autorką motywu jest Choro Choi, a pobrać go można z PlayStation Store.

PS 4 women day

  • Ostatnio w sieci głośno jest o serii Resident Evil za sprawą świetnego remake’u drugiej części. Wracamy z tej okazji do korzeni serii i pytamy, czy warto nadal zapoznać się z rezydencją pełną zombiaków. Przekonajcie się sami w naszej sentymentalnej podróży, w której zrecenzowaliśmy pierwszą część tej produkcji.
  • Dostaliśmy ostatnio dziesięciominutowy gameplay od twórców nadchodzącej gry Total War: Three Kingdoms. Głównym bohaterem filmiku został Dong Zhuo -brutalny i nieokiełznany dowódca, który nie cofnie się przed niczym aby osiągnąć swoje cele. Wcielając się w niego będziemy siać zniszczenie i postrach wśród ludzi. Wszystko po to, aby wspiąć się na szczyt po drabince władzy na dalekim wchodzie.

To wszystko w tym tygodniu. Czekajcie na kolejną dawkę newsów już za tydzień!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o