Darmowy weekend i nowy tryb PvP w Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands https://data4.origin.com/content/dam/originx/web/app/games/tom-clancy/tom-clancys-ghost-recon/tc-standard-edition_library_3840x2160_en_WW.jpg
https://data4.origin.com/content/dam/originx/web/app/games/tom-clancy/tom-clancys-ghost-recon/tc-standard-edition_library_3840x2160_en_WW.jpg

Dziś premierę ma tryb PvP Ghost War do Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands. Z tej okazji w dniach od 12 do 15 października będziemy mogli za darmo przetestować tytuł, oraz kupić go w promocyjnej cenie.

Nigdy nam dość darmowych weekendów popularnych gier. Ubisoft poinformował na swoim blogu o kolejnej takiej atrakcji w jednej z ich najnowszych produkcji. Z okazji premiery najnowszego dodatku – trybu PvP Ghost War będziemy mieli okazję cieszyć się darmową wersją gry Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 i Xbox One (aby cieszyć się grą na konsoli niezbędne jest posiadanie aktywnej usługi PlayStation Plus w przypadku konsoli od Sony, oraz Xbox Live Gold w przypadku tej od Microsoftu).

Już teraz można ściągnąć pliki gry na wszystkich platformach. Będziemy mogli jednak w nie zagrać dopiero 12 października od godziny 19 czasu polskiego na komputerach, oraz od 21 na konsolach.

Co dostaniemy?

Do naszej dyspozycji oddana zostanie pełna produkcja. Oznacza to, że będziemy mogli skorzystać z każdego elementu gry, również ze wspomnianego wcześniej dodatku. W dodatku gra nie będzie w żadnym stopniu ograniczona w kwestii zawartości. Dodatkowo cały nasz postęp zostanie przeniesiony, jeśli zdecydujemy się na zakup. A do tego firma planuje nas zachęcać kuszącą zniżką 50% w dniach od 12 do 23 października.

Boliwijska przygoda z przyjaciółmi

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands to wydana w marcu tego roku gra Ubisoftu. Tytuł opowiada o zmaganiach amerykańskich żołnierzy z boliwijskim super-kartelem narkotykowym Santa Blanca, który terroryzuje lokalną społeczność. Gracz w pojedynkę, lub w grupie do 4 osób ma za zadanie zlikwidować najważniejsze tuzy przestępczego półświatka, aby poprawić jakość życia uciskanej ludności. Tytuł to trzecioosobowy FPS z elementami RPG. Mocnym jego akcentem jest nastawienie na rozgrywkę w kooperacji, jednak nie wymaga jej do ukończenia wątku głównego. I właśnie aspekt kooperacyjny rozwija najnowszy tryb PvP Ghost War. Umożliwia on walkę czteroosobowym grupom żołnierzy na ośmiu mapach. Do dyspozycji oddane zostanie także 12 klas postaci.

Na tle innych produkcji Ubisoftu został przyjęty dość chłodno. Gracze chwalili przyjemną rozgrywkę w kooperacji, oberwało się jednak powtarzalnym mechanikom francuskiego dewelopera, oraz problemom technicznym na premierę. Niemałą kontrowersją okazało się także umieszczenie akcji tytułu w realnym kraju. Niektórzy Boliwijczycy czuli się urażeni przedstawieniem ich malowniczego kraju jako pola działań dla narkotykowego kartelu. Powstała nawet petycja mająca na celu zakazanie wydania gry. Koniec końców jednak sprawa temperatura wokół tytułu zmalała i sprawa ucichła po premierze.