Forza Horizon 4 z 7 milionami graczy na koncie!

Wiadomym jest, że gry wyścigowe zbierają rzeszę fanów na całym świecie. O seriach takich jak Need For Speed, Grand Turismo, Burnout  słyszał chyba każdy. Jednak początek roku 2019 jest powodem do dumy dla innego tytułu.

Forza Horizon 4, to jak sama nazwa wskazuje, czwarta część serii, wyprodukowanej w 2012 roku przez studio Playground Games. Seria ta jest bezpośrednim spin-offem tytułu Forza Motosport, więc od razu  podbiła serca motosportowych fanów, notując ogromną popularność. Jednak to, co zrobiła czwarta odsłona serii, można uznać za jej największy sukces.

7 milionów koni… mechanicznych? Tylko Forza da ci taką moc!

18 stycznia 2019 roku studio Playground Games postanowiło pochwalić się niesamowitym osiągnięciem, jakim jest zrzeszenie w swojej produkcji ponad 7 milionów graczy! Magiczna liczba została osiągnięta 3,5 miesiąca po premierze gry i jednocześnie miesiąc po wypuszczeniu pierwszego DLC, czyli Fortune Island .

Gaz do dechy!

Forza Horizon 4 ukazała się w październiku 2018 roku. Już po tygodniu od premiery liczba graczy przekroczyła 2 miliony. Na tak znakomity wynik wpływa fakt,  że najnowsza Forza została udostępniona w dniu premiery w usłudze Xbox Game Pass.

Forza Horizon
Kto chętny na przejażdżkę po Londyńskich ulicach? To właśnie tam dzieje się główna akcja gry Forza Horizon 4 (źr.: Microsoft.com).

Wynik, który gra ustanowiła na początku roku 2019, przekracza wszelkie oczekiwania recenzentów, a pewnie i nawet samych włodarzy Playground Games. Redakcja Kulturalnych Mediów składa serdeczne gratulacje twórcom najnowszej Forzy Horizon i życzy, aby tytuł króla ścigałek utrzymała jak najdłużej.

“Podróż musicalowa” Jarosława Kozielskiego w Warszawie [zapowiedź]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o