Fortnite w Chinach i granat przyczepny

Fortnite w Chinach

Potwierdziły się informacje na temat wprowadzenia Fortnite na chiński rynek gier. Ponadto aktualizacja 3.6 doda do gry granat przyczepny.

Fortnite w Chinach, Tencent znów w natarciu

Chiński gigant branży gier elektronicznych Tencent zostanie wydawcą Fortnite w Chinach. Poza wydaniem popularnego battle-royale firma przeznaczy 15 milionów dolarów na rozwój esportu związanego z grą zarówno w swoim kraju, jak i na rynku międzynarodowym.

Warto wspomnieć, że Tencent posiada 40% akcji w Epic Games, a także (o ironio!) jest odpowiedzialne za wydanie mobilnej wersji Playerunknown’s Battlegrounds.

Czy dominująca pozycja Fortnite nad PUBG powtórzy się również na wschodzie? Przekonamy się już niedługo.

Fortnite w Chinach
Paszport już mamy, no to do Chin!

Przylepmy coś do wroga!

W najnowszej aktualizacji do Fortnite swoją premierę ma nowy przedmiot o wdzięcznej nazwie Czepiak. Nie jest to nic innego, jak bomba, a raczej granat przylepny (który wygląda… jak na Fortnite przystało). Broń zostanie dodana do obu trybów gry.

Chiny Chinami, ale przepychaczka?!

Wybuch następuje po 2,5 sekundach od przyczepienia się do przeciwnika lub struktury (chyba, że ta zostanie wcześniej zniszczona, przez co eksplozja następuje natychmiastowo). Broń zadaje 100 punktów obrażeń przeciwnikom oraz 200 budynkom.

Ponadto wprowadzono zmiany w balansie gry:

  • O około 40% zmniejszono częstotliwość występowania zdalnie odpalanych ładunków z skrzyniach skarbów.
  • Wzmocnienie miniguna: zwiększono celność o 10% i zmniejszono odrzut o 10%, a także zwiększono obrażenia wersji  epickiej i legendarnej z 16/17 na 18/19.
  • Poprawiono współczynnik trafień z broni snajperskich przy dużych odległościach.

Oprócz zmian opisanych powyżej poprawiono także kilka błędów. Pełny opis aktualizacji znajdziecie tutaj.