Fortnite na Androida bez Google Play

Jak się okazało, Androidowa wersja popularnego battle-royale nie zostanie opublikowana za pomocą sklepu Google.

Epic Games podzieliło się z graczami informacjami na temat Fortnite na Androida. Po publikacji na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, tego lata gra trafi także na urządzenia działające na drugim najbardziej znanym systemie mobilnym. Deweloper zaznaczył jednak, że gra nie pojawi się w sklepie Google Play. Pozwoli to Epicowi na zwiększenie zarobków na każdym zakupie w darmowej grze, ale gracze będą musieli pofatygować się nieco bardziej aby produkcję pobrać.

Fortnite na Androida nie w Google Play

Decyzja została z powodu 30% podatku na każdej transakcji w sklepie Google. To zbyt wielki koszt w świecie, w którym 70% zarobku przeznaczamy na koszta produkcyjne oraz utrzymanie i wsparcie dla gry. Jest to również zbyt duża cena za oferowane przez serwis usługi takie, jak obsługa płatności, prędkość pobierania czy też obsługa klienta. – nadmieniają producenci.

Fortnite na Androida

Jednym z głównych plusów tego rozwiązania jest możliwość dostarczenia gry bezpośrednio przez studio do gracza. W momencie wydania wersji Fortnite na Androida, użytkownicy będą mogli wejść na stronę producenta i pobrać stamtąd grę. Jedynym zastrzeżeniem, jakie przedstawiają deweloperzy jest posiadany przez nas sprzęt. Epic zarzeka się, że do dobrego działania tego tytułu potrzebny będzie telefon z wyższej półki.

Wersja na system iOS przekroczyła dotychczas 100 milionów pobrań i zarabia około 2 miliony dolarów dziennie.

Czy wersja na Androida szybko pobije sukces swojej mobilnej poprzedniczki z jabłuszka? Przekonamy się już niedługo.

Discord będzie sprzedawać gry?

Discord będzie sprzedawać gry?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here