Fortnite i międzyplatformowość?

Miedzyplatformowość Fortnite?

Jak pisze na swoim blogu zespół zajmujący się grą Fortnite, już niedługo doczekamy się rozgrywek z graczami różnych platform.

Dzisiaj na stronie Epic Games pojawiła się informacja na temat wkroczenia gry Fortnite w etap gier międzyplatformowych. Jak wspominają twórcy, wszystko dzieje się za sprawą firmy Microsoft, która jak widać chce połączyć graczy konsolowych i pecetowców. Gra będzie obsługiwać funkcje rozgrywki, postępów i zakupów pomiędzy platformami Xbox One, PC, Mac, iOS oraz (w ciągu najbliższych miesięcy) Android.

Mobilny Battle-royale?

Dla tych z was, którzy nie śledzą poczynań studia Epic Games warto przybliżyć o co chodzi z wersją mobilną Fortnite.

Jak piszą sami twórcy będzie to ta sama rozgrywka, mapa oraz zawartość aktualizacji co w wersjach dotychczasowych. Od poniedziałku można zgłaszać się do wzięcia udziału w specjalnym wydarzeniu na iOS na stronie fortnite.com/mobile. Wersja na urządzenia z systemem Android zostanie dodana w ciągu kilku następnych miesięcy.

Mobilny Fortnite?

Chętni do gry na iOS otrzymają wiadomość zawierającą link umożliwiający pobranie gry z App Store. Jeżeli ktoś nie otrzyma zaproszenia od razu, nie powinien się tym za bardzo przejmować – w najbliższych miesiącach twórcy będą regularnie dodawać nowych graczy. Wszyscy zaproszeni otrzymają także kody dla swoich znajomych.

Aby uzyskać dostęp do tej wersji Fortnite, będziecie potrzebować połączenia z Internetem, a także systemu iOS 11 na urządzeniach iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 lub nowszych.