Fortnite BR uznane za plagiat? Oskarżenia twórców PUBG!

Fortnite oskarżone

Przez podobieństwo Fortnite: Battle Royale do słynnego już Playerunknown’s Battlegrounds studio Epic Games może spodziewać się pozwu sądowego.

 

 

Chang Han Kim, producent studia Bluehole wydał oficjalne oświadczenie, sugerujące możliwość złożenia przez firmę pozwu o plagiat dla Epic Games. Tłumaczy to nadmiernym podobieństwem nowego, darmowego trybu w grze Fortnite, jakim jest Battle Royale, do popularnego już PUBG.

Wspomina o współpracy ze studiem Epic Games, ponieważ są oni twórcami silnika Unreal Engine 4, z którego korzysta Playerunknown’s Battlegrounds. Nadmienia również, że duża część społeczności PUBG dostarcza dowody na podobieństwo obu tytułów. Zastanówmy się jednak, czy zarzut w postaci podobieństwa gier może być wystarczający do złożenia pozwu?

Moim zdaniem obie gry mają własny urok. W Battlegrounds wciąga mnie presja, pod jaką się znajduję, muszę podejmować przemyślane decyzje. W Fortnite BR gram dla zabawy, rysunkowość tego tytułu jedynie dodaje mu uroku, a możliwość niszczenia i budowania budynków wydaje się być nie lada zabawą!

Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana w możliwie jak najkrótszym czasie i że nie ucierpią na tym wielbiciele zarówno PUBG, jak i Fortnite.

Dajcie znać, co sądzicie o tej sytuacji!