For Honor ma problemy

Źródło Obrazu: ww.gamespot.com - https://static1.gamespot.com/uploads/scale_super/1365/13658182/2885523-for_honor_screen_harrowgate_wardenbeauty_e3_150615_4pmpst_1434397102.jpg
Źródło Obrazu: ww.gamespot.com - https://static1.gamespot.com/uploads/scale_super/1365/13658182/2885523-for_honor_screen_harrowgate_wardenbeauty_e3_150615_4pmpst_1434397102.jpg

Żółta kartka dla For Honor

W ostatnich dniach For Honor nie ma się zbyt dobrze. W serwisie Steam ranking niedawnych opinii zmienił się z “pozytywne” na “w większości negatywne”, a ranking ogólny spadł do “mieszane”. 

Nowe IP Ubisoftu miało bardzo dobry start. W otwartej becie bawiło się ponad 3 miliony graczy, a recenzje na Metacritic w okolicy premiery wahały się od 80/100 do nawet 95/100. Jednak ostatnio oceny For Honor mocno spadły.  Jaki jest tego powód?

Znalezione obrazy dla zapytania for honor
Źródło obrazu – Gry-OnLine.pl

Za co oberwało się grze?

Większość batów zbiera się nowej marce francuskiego wydawcy za mikropłatności. Gracze zarzucają Ubisoftowi politykę pay to play, ponieważ gra została zaprojektowana tak, by bez wkładu pieniędzy praktycznie nie dało się odblokować wszystkich przedmiotów i umiejętności u więcej, niż dwóch postaci (przynajmniej w przyzwoitym czasie). Obrywa się także słabemu balansowi postaci, czy problemom z kodem sieciowym, który jest wadliwy i nierzadko zrywa gry, bądź utrudnia granie.

Część tych ocen jest oczywiście kompletnie nieuzasadnionych i wynika ze sceptycyzmu do francuskiego wydawcy. Należy też mieć świadomość, że istnieje zjawisko fali, polegające na tym, że spora część graczy przyjmie aktualnie popularną opinię bez zastanowienia. Ostatnio mocno dało się to we znaki przy okazji publikacji traileru Call of Duty:  Infinite Warfare. Nie zmienia to jednak faktu, że Ubisoft nie wyciągnęło wniosków z narastającego spadku zaufania do ich produkcji.

Skutki takich ocen są także aż nader widoczne. Obecnie, według statystyk Steam w For Honor bawi się około 5000 graczy, co jest wynikiem bardzo słabym, jak na tak niedawną premierę.

Znalezione obrazy dla zapytania for honor
Źródło obrazu – GameSpot

Cykl AAA od wielkiego U

Fani nowej marki nie powinni jednak za bardzo się martwić. Ubisoft przyzwyczaiło nas do takiego obrotu spraw w okolicy premiery. Z ostatnich przykładów: pomimo początkowego zainteresowania betą Tom Clancy’s The Division (6,4 miliona graczy) odnotowano mocny spadek popularności, głównie przez Spore ilości hakerów, który zatruwali społeczność graczy. Kolejnym przykładem jest Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, którego premiera przeszła bez echa, a potem zaczęła zdobywać coraz większą popularność.

A co Wy sądzicie o obecnej kondycji For Honor? Uważacie, że to kolejna pazerność Ubisoftu, czy może uważacie te argumenty za niesłuszne? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.