Fioletowy Xbox, nowe monitory HP – Tech-Game Newsroom (20.05-26.05)

Marvel's Avengers 

Witajcie ponownie w „Tech-Game Newsroomie”! Co słychać w świecie gejmingowego IT? Korea rezygnuje z Windowsa 7, przełączniki Razera pojawiają się w zewnętrznych klawiaturach, a EA zaktualizowało silnik Frostbite DICE. Są to tylko trzy z sześciu tematów które poruszamy w tym wydaniu. Po więcej… Zapraszamy do lektury!

Retro konsola w 2020 roku?

Playdate to żółta kieszonkowa konsola, której funkcje nie są nam jeszcze do końca znane. Pomysł na stworzenie takiego projektu wyszedł ze studia Panic, twórcy gry Firewatch. Czarno-białym ekran, dwa przyciski oraz D-pad wraz z korbką – podobno tylko to (według twórców) ma dostarczyć niesamowitych doświadczeń z gry. Sprzęt będzie dostarczany z 12 grami, jedna co tydzień, licząc od daty premiery tego cudeńka. Konsola została wyposażona w Wi-Fi, Bluetooth oraz gniazdo słuchawkowe. Całość będzie kosztować 149 dolarów, a zamówienia będzie można składać pod koniec 2020 roku. Patrząc na cały projekt do głowy przychodzi jedno pytanie, czy w 2020 roku, konsola rodem z lat 90 odniesie sukces? Tego dowiemy się już za kilka miesięcy.  Fioletowy Xbox, nowe monitory HP – Tech-Game Newsroom (20.05-26.05)

Microsoft stworzy specjalną wersję konsoli Xbox One S – Fortnite.

Na fali popularności gry Fortnite, Microsoft postanowił iść za ciosem i stworzyć specjalną limitowaną wersję konsoli Xbox One S. Fioletowy model ma zostać przygotowany we współpracy z twórcami gry. Edycja limitowana Xbox One S Fortnite prawdopodobnie będzie zawierać nową skórkę „Dark Vertex” i 2000 V-Bucks’ów. W Pakiecie znajdziemy również miesiąc darmowego Xbox Live Gold, EA Access i Xbox Game Pass. Portal WinFuture informuje, iż Microsoft planuje zacząć sprzedaż purpurowej wersji Xbox’a już  w nadchodzących tygodniach. Co o tym myślicie? Czy sami zakupilibyście takową wersję?

 Fioletowy Xbox, nowe monitory HP – Tech-Game Newsroom (20.05-26.05)

Korea rezygnuje” z Windowsa 7

Wsparcie Windowsa 7 skończy się już w styczniu 2020 roku. Microsoft ma cichą nadzieję, iż użytkownicy siódemki przestawią się na Windows’a 10. Jednak rząd Korei Południowej jest wbrew nadziejom Microsoftu, bowiem na swoje komputery zainstaluje dystrybucję Linuksa. W Rządowym raporcie jest napisane, iż zmiana ta ma pomóc Korei Południowej obniżyć koszty utrzymania systemów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Bezpieczeństwa przed wprowadzeniem nowego systemu przetestuje Linuksa na wszystkich swoich urządzeniach.: “Sprawdzimy, czy nowy system może zostać uruchamiany na urządzeniach sieciowych bez zagrożenia bezpieczeństwa oraz to czy można osiągnąć zgodność z istniejącymi stronami internetowymi i oprogramowaniem, które zostało stworzone do pracy na Windowsie.”

Electronic Arts postanowiło zaktualizować silnik Frostbite DICE.

Silnik Frostbite DICE napędza dziś wiele tytułów “AAA”, takich jak Battlefield V, Anthem i Star Wars Battlefront. W ostatnim tygodniu silnik ten otrzymał ogromną aktualizację, dzięki której włosy w grach mają wyglądać niemal rzeczywiście! Biorąc pod uwagę jak trudne jest modelowanie wirtualnych fryzur… EA wykonało bardzo dobrą robotę. W powyższym filmiku możecie zobaczyć przykładowe możliwości silnika.

 Fioletowy Xbox, nowe monitory HP – Tech-Game Newsroom (20.05-26.05)Nowe monitory HP z 240 Hz odświeżaniem

HP w najbliższym czasie ma zamiar wprowadzić na rynek dwa gejmingowe monitory marki Omen: Omen X 25 oraz Omen X 25f. Ich główny atut to szybkość odświeżania matrycy, który dla zapalonych graczy pełni jedną z najważniejszych cech monitorów. Niestety HP nie szaleje z rozdzielczościami, ponieważ oba ekrany otrzymały standardową już rozdzielczość 1080p. Nie jest to niestety monitor IPS’owy – umieszczona została tu dobrze znana i przetestowana matryca TN. W Omen’ie X 25 zaimplementowany został modułu NVIDIA G-Sync, podczas gdy Omen X 25f będzie ​​prawdopodobnie kompatybilny z G-Sync, oraz FreeSync AMD. Warto również zaznaczyć, iż HP współpracuje z Blizzard’em, oznacza to, że monitory Omen będą oficjalnymi monitorami Ligi Overwatch. Omen X25 pojawi się w Europie w czerwcu za około 630 €, Omen X 25f będzie dostępny pod koniec czerwca w Europie za 450 €.

 Fioletowy Xbox, nowe monitory HP – Tech-Game Newsroom (20.05-26.05)Klawiatury Thermaltake z przełącznikami Razer’a

Od kilku lat wszystkie klawiatury Razer posiadają własne “zielone” przełączniki (przełącznik jest to osobny mechaniczny przycisk który rejestruje naciśnięcie. Jest on umieszczony pod widocznym dla nas klawiszem) . Klawisze są na tyle ciekawe, iż od niedawna zewnętrzne firmy zaczęły interesować się mechanizmem Razer’a. Thermaltake jest jedną z pierwszych firm, która przedstawia klawiaturę Level 20 wyposażoną w przełączniki Razer Green. Co ważniejsze dla graczy: znajdziemy tu RGB! Oświetlenie nie jest niestety produkcji Razer’a. RGB w tej klawiaturze obsługiwane jest przez TT RGB PLUS, jednakże usługi Razer Chroma są  także wspierane. Na ten moment Thermaltake w swojej ofercie posiada solidny ekosystem RGB z zasilaczami, przekładnią chłodzącą ciecze, wentylatorami i innymi urządzeniami peryferyjnymi. Wszystkie produkty TT RGB PLUS współpracują z asystentem głosowym Alexa oraz z własną aplikacją Thermaltake do sterowania głosem. Klawiatura RGB Thermaltake Level 20 z przełącznikami Razer Green jest na razie dostępna tylko w USA za 129,99 USD.

 

 

The Sims 4 udostępnione za darmo na Originie!

The Sims 4 udostępnione za darmo na Originie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o