FIFA 19 – Lewy poza pierwszą dziesiątką najlepszych graczy

Znamy już całą listę najlepszych zawodników w grze FIFA 19. Najwyżej notowany Polak zaliczył znaczny spadek w stosunku do poprzedniej odsłony.

EA udostępniło już oficjalnie całą listę najlepszych graczy w FIFA 19. Znamy już pierwszą dziesiątkę, w której po raz pierwszy od 2 lat zabrakło Roberta Lewandowskiego. Czołówka bez sensacji, choć nie obyło się bez małych kontrowersji.

Tak prezentuje się pierwsza dziesiątka OVR gry FIFA 19:

  1. Cristiano Ronaldo – 94
  2. Lionel Messi – 94
  3. Neymar JR – 92
  4. Luka Modrić – 91
  5. Kevin De Bruyne- 91
  6. Eden Hazard – 91
  7. Sergio Ramos – 91
  8. Luis Suarez – 91
  9. David De Gea – 91
  10. Toni Kroos – 90
FIFA 19
Wciąż najlepszy. Źródło: easports.com

Robert Lewandowski znalazł się na 11 miejscu z OVR 90. Co do tej oceny raczej nikt zastrzeżeń mieć nie powinien, szczególnie po słabszym sezonie i zdecydowanie nieudanym mundialu. To tylko spadek OVR o 1 w stosunku do FIFY 18. Lewy wyprzeda między innymi takich piłkarzy jak Manuel Neuer, Harry Kane, Antoine Griezmann czy Sergio Agüero. Pytanie tylko, czy nie zasłużył na pierwszą dziesiątkę bardziej niż Suarez, De Gea czy Kroos?

FIFA19
Słuszna ocena? Źródło: easports.com

Ronaldo i Messi jak zawsze. Skąd tak wysoka pozycja De Gei?

Takie komentarze krążą po Internecie. Zdaniem niektórych zarówno Ronaldo jak i Messi powinni zaliczyć spadek, patrząc na dokonanie zeszłego sezonu. Tymczasem obaj tylko upewniają się na prowadzeniu. Ronaldo króluje w klasyfikacji już od FIFY 17. Kolejna kwestia to De Gea, który nie wystrzegł się w tym sezonie kilku wpadek, a i jego ogólna forma nie jest czymś wybitnym. Czy aby na pewno słusznie jest to najwyżej klasyfikowany bramkarz i zasługuje na 9. lokatę?

Idąc dalej, spójrzmy na 3 i 4 miejsce. Neymar wszedł już na stałe do czołowej trójki i jest w niej niejako z zasady, podczas gdy można odnieść wrażenie, że znacznie bardziej na to miejsce zasługiwałby Modrić. Niektórzy także zadają sobie pytanie, dlaczego Kylian Mbappe jest dopiero na 42 miejscu z OVR 87, a Mohamed Salah na 27 z OVR 88. Wyprzedają ich tacy piłkarze, jak chociażby Isco i Hummels. Najwyraźniej w grze FIFA 19 nadal bardziej niż faktyczne umiejętności i osiągnięcia w danym sezonie, liczy się klub, bo przecież zawodnik swoją klasą musi pasować do klasy drużyny.

FIFA 19 – co nowego szykują twórcy?

FIFA 19 – Co nowego szykują twórcy?

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o