Far Cry 5 – nowy trailer i pół godziny gameplayu

Cry 5

W sieci pojawił się nowy trailer nadchodzącej gry Ubisoftu, Far Cry 5. Dodatkowo pokazano także prawie pół godziny materiału pokazującego otwarty świat.

Premiera Far Cry 5 zbliża się wielkimi krokami. Nie dziwi więc nic, że twórcy zagrzewają nas coraz bardziej do zainteresowania się produkcją poprzez nowe materiały. Tym razem w sieci pojawił się nowy trailer zagrzewający gracza do działań w ramach ruchu oporu, oraz 26-ciominutowy materiał pokazujący otwarty świat w akcji. Ten drugi pokazuje side questy, których będziemy mogli się podejmować, symulacje żywego świata, których możemy się spodziewać, system modyfikacji pojazdów i kilka innych. Polecamy obejrzeć.

Odważny i nieco zwariowany

Far Cry 5 to kolejna odsłona cyklu fpsów z otwartym światem, które (poza Far Cry i Far Cry Instinct spod igły Cryteku ) tworzy i wydaje Ubisoft. Gra ukaże się 27 marca 2018 roku i zawita na komputery osobiste i konsole PlayStation 4, Xbox One. W grze tym razem wcielimy się w wykreowaną przez siebie postać policjanta lub policjantki. Jego zadaniem jest zlikwidowanie fanatycznej grupy religijnej terroryzującej okolice stanu Montana.  W tym celu pomoże mu kilka lokalnych ludzi zmęczonych sytuacją i dość krwawych rządy antagonisty, Josepha Seeda. Gra po raz kolejny w serii jest sandboksem, którego akcja ukazywana jest z perspektywy pierwszej osoby. Gracz do dyspozycji otrzyma rozległe tereny stanu Montana, po których poruszał się będzie pojazdami lądowymi, jak również powietrznymi. W nasze ręce jak zawsze przeznaczony zostanie pokaźny arsenał broni wzbogacony o pasujące do klimatu amerykańskiej prowincji dubeltówki, czy laski dynamitu. Poza tym można się spodziewać masy zadań pobocznych i zabawy na długie dni.