Ostatnia Wieczerza w Montanie. Grafika promocyjna Far Cry 5

Far Cry 5
https://cdn.gamerant.com/wp-content/uploads/far-cry-5-teaser-trailer-montana-setting.jpg.optimal.jpg

W sieci pojawiła się pierwsza grafika promocyjna Far Cry 5. Przedstawia ona szereg postaci, które prawdopodobnie pojawią się w grze.

Znamy miejsce akcji

Niedawno Ubisoft kusił nas licznymi filmowymi teaserami prezentującymi stan Montanę w USA, czyli przyszłe miejsce akcji nowego Far Cry. Teraz przyszła pora na uchylenie kolejnego rąbka tajemnicy. Deweloperzy wypuścili grafikę promocyjną gry, która przedstawia szereg postaci, które najprawdopodobniej pojawią się w tytule. Szczególną uwagę przykuwa środkowa postać, prawdopodobnie głównego antagonisty. Jest to brodaty, charyzmatyczny mężczyzna z koloratką, który patrzy wprost na odbiorcę. Siedzi on przed otwartą księgą, a za jego prawym bokiem widnieje kościół. Sugeruje to mocny wątek religijny, który tylko potęguje klęczący przed stołem mężczyzna z wypisanym na plecach słowem Sinner (ang. grzesznik). Grafika konwencją nawiązuje do Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci.

Twórcy po raz kolejny stawiają na charyzmatycznego antagonistę - Far Cry 5 – pierwsza grafika promocyjna gry - wiadomość - 2017-05-24
Grafika promocyjna w całej okazałości. Źródło obrazka – GryOnline

Inne szczegóły

W grafice możemy dostrzec także kilka innych, ciekawych szczegółów. Po pierwsze- samoloty! Być może w końcu zasiądziemy za sterami masywnej latającej maszyny (do tej pory mogliśmy liczyć jedynie na prowizoryczny helikopterek, czy lotnie). Po drugie – kobieca postać po prawej stronie. Jej ubiór i zachowanie sugerują postać naturystki/hipiski? Nie można także pominąć wielkiego wilka, który potulnie siedzi na krawędzi stołu.

Jednak nie dziki zachód

Choć dział gier redakcji Kulturalnych Mediów najbardziej zapalił się na wizję akcji rozgrywającej się na dzikim zachodzie (po otwarciu forum dyskusyjnego na stronie Ubisoftu, które potwierdziły, że prace nad tytułem trwają), to wersja z Montany również bardzo przypasowała nam do gustu. Klimat przedstawiony na grafice zachęca i z pewnością będziemy trzymać kciuki za nowego Far Cry’a.