Fallout 76 nie będzie miał trybu offline

Fallout 76

Najnowsza gra z uniwersum Fallouta nie będzie miała trybu dla jednego gracza. Tymi wiadomościami podzielił się z youtuberami z kanału Noclip Todd Howard – dyrektor Bethesdy. Dodatkowo w Fallout 76 znajdziemy mikrotransakcje.

Dla wielu fanów informacje o tym, że Fallout 76 będzie grą w całości online były porażająco przykre. Już po pierwszych przeciekach fora internetowe wypełniły się skrajnymi komentarzami, a gniew zagorzałych wielbicieli serii dotarł do wydawcy. Podczas konferencji Bethesdy na E3 (której podsumowanie znajdziecie tutaj) Todd Howard – dyrektor Bethesdy zapowiedział, że gracze, którzy nie chcą grać z innymi też będą mogli cieszyć się rozgrywką czerpiąc z fabuły i świata.

Jak to wypada w praktyce? Wygląda na to, że pogramy tylko online. Tryb jednoosobowy nie będzie w grze dostępni, a szukający historii gracze będą mogli unikać innych na zasadzie ucieczki i chowania się. Co nie powinno być aż tak trudne w oparciu o to, co mówią twórcy, a mianowicie: świat gry ma być cztery razy większy, niż w Falloucie 4.

Kolejna informacja dotyczy mikrotranzakcji. Te wystąpią w grze, ale jak zapewniają twórcy ich wpływ na rozgrywkę ma być czysto kosmetyczny. Wszystkie przedmioty, które kupimy za walutę prawdziwą będą dostępne także w grze. Dodatkowo zdradzono, że nie powinniśmy spodziewać się, aby w grze wystąpiły serwery dedykowane.

Fallout 76 ukaże się 14 listopada 2018 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wcielimy się w nim w mieszkańca krypty 76: pierwszej, która została otwarta na świat po zagładzie nuklearnej. Będziemy więc jednymi z pierwszych ludzi, którzy położą stopę na ogarniętym nuklearną zagładą świecie. W tytule znajdziemy możliwość tworzenia własnych struktur, czy nawet miasteczek z innymi graczami. Na serwerach z ograniczoną ilością graczy będziemy mogli zawiązywać sojusze i walczyć między sobą. W grze pojawi się możliwość zrównania z ziemią osady przeciwnika za sprawą bomby atomowej, a potem eksploracji utworzonego w ten sposób krateru. Aby zachować ład na każdym serwerze będzie istniała ograniczona ilość postaci na mapie.

Jak nastawiacie się na nadchodzącą produkcję Bethesdy? Czy Fallout 76 zachowa dla Was ducha serii, a może wizja badania pustkowi kłóci się Wam z współrywalizacją z innymi realnymi graczami? Dajcie nam znać w komentarzach.

Gameplay Overkill’s The Walking Dead z datą premiery

Gameplay Overkill’s The Walking Dead z datą premiery