EA prezentuje 14 minut gameplayu Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order

Podczas EA Play – wydarzenia poprzedzającego E3 – Electronic Arts zaprezentowało 14 minut gameplayu nadchodzącej gry Star Wars Jedi: Fallen Order.

Electronic Arts kolejny rok nie uczestniczy jako jedna z firm prezentująca swoje stanowisko na targach E3. Zamiast tego konsekwentnie organizują własną konferencję nazwaną EA Play, na której co roku prezentowane są ich najważniejsze produkcje oraz działania marketingowe.

Podczas panelu poruszono tematy wielu gier. Jedną z produkcji był Star Wars Jedi: Fallen Order. W poświęconym tytule panelu transmisji na żywo zaprezentowano blisko 14 minut gameplayu prezentującego kilka elementów rozgrywki. Pokazano prostą misję, w której zadaniem gracza było uratowanie przetrzymywanych w niewoli przedstawicieli znanego z  uniwersum Gwiezdnych Wojen gatunku Wookieech (których najpopularniejszym przedstawicielem w filmach był Chewbacca).

Misja zakładała przedarcie się przez oddziały wroga: pokonanie wielu szturmowców, wielkie insektoidy i kilku silniejszych przeciwników. W grze występują liczne elementy platformowe. Postać gracza wielokrotnie musiała pokonywać duże odległości skokami, wspinała się po zrujnowanych elementach bazy imperium, przebiegała po pionowych ścianach czy przeciskała się przez ciasne przejścia. Widok gry ukazany jest od tyłu, a walka prawdopodobnie posiada wiele elementów wspólnych z Sekiro: Shadow Die Twice: gracz posiada możliwość wykonywania uników, kilku rodzajów ataku a poza zdrowiem opisywany jest także paskiem postawy. Podobny pasek mają także przeciwnicy: tak długo jak jest on wypełniony przeciwnik blokuje ataki gracza (z kilkoma wyjątkami).

Dodatkowo bohater nie przemierzał lokacji sam. W odnalezieniu Wookieeech pomagał mu niewielki droid przyczepiony do pleców, który wyświetlał elementy interface’u, hakował elektroniczne urządzenia, odtwarzał taśmy danych, a także podawał przedmioty lecznicze. Dodatkowo za zabijanie przeciwników postać zyskiwała punkty doświadczenia, a po napełnieniu pasku została poinformowana o przyznaniu punktu umiejętności. Sam rozwój postaci nie został zaprezentowany na materiale. Tym niemniej można się go spodziewać w rozgrywce właściwej.

Nadchodzące Star Wars Jedi: Fallen Order zapowiada się więc na grę akcji z elementami platformowymi i RPG. Zaprezentowany gameplay pochodził z wersji alpha, a sama gra zadebiutuje jeszcze w tym roku, bo 15 listopada. Swoją premierę będzie miała na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Jak Wam się podoba gra, nad którą pracuje studio Respawn Entartainment (twórcy Titanfalla)? Dajcie nam znać w komentarzach.

Nowa aplikacja dla Graczy, SSD 15GB/s – Tech-Game Newsroom (01.06-08.06)

Nowa aplikacja dla Graczy, SSD 15GB/s – Tech-Game Newsroom (01.06-08.06)