EA Play 2018 – podsumowanie konferencji Electronic Arts

Ea Play 2019

Podczas imprezy EA Play towarzyszącej wystawie E3, wydawca Electronic Arts zaprezentowało kilka tytułów, m.in. gameplay Anthem czy Command & Conquer: Rivals. Poza wielkimi tytułami zaprezentowano także dwie gry mniejszego budżetu tworzone w ramach EA Originals. Wśród nich m.in.  Unravel Two. Do tego doczekamy się usługi Origin Access Premier, która rozszerzy subskrypcję wydawcy o gry dostępne w dniu premiery.

2018 jest kolejnym rokiem, w którym Electronic Arts nie uczestniczyło w E3. Zamiast tego wydawca przygotował własną wystawę, na której zaprezentował światu swoje produkty. Po wielkim odliczaniu i swoistym przedstawieniu w trailerze swoich obecnych już na rynku tytułów zaczęto prezentowanie nowej zawartości. Wśród niej znalazły się: trailer Battlefielda V, zapowiedź FIFY 19, rozszerzenie usługi Origin Access i… premiera? Przejdźmy jednak do początku.

Battlefield V

Na pierwszy ogień poszedł Battlefield V od DICE. Twórcy zapowiadali, że gra będzie bardziej immersyjna, niż kiedykolwiek. Głównie za sprawą customizacji postaci, a nawet… pola bitwy. Pokazano w akcji przesuwane przez wozy działa artyleryjskie. Potwierdzono także battleroyal z wieloma pojazdami, zniszczalnym otoczeniem i dużą skalą starć. Tryb nie ukaże się wraz z premierą gry, a zostanie dodany jakiś czas po premierze. Powtórzono także zapewnienie, że w grze nie pojawią się lootboxy. Gra ma pojawić się na konferencji Microsoftu. Być może zobaczymy tam multiplayer w akcji.

Origin Access Premier

Kolejną nowością jest zapowiedzenie Origin Access Premier. Ten rozszerzony pakiet funkcjonującej już subskrypcji będzie zawierał nie tylko dotychczasowe wybrane tytuły Electronic Arts, ale także dopiero wychodzące gry w dniu ich premiery. Podczas EA Play potwierdzono możliwość zagrania w ramach subskrypcji w Battlefield V, Anthem, FIFA 19 i Madden NFL 19. Podstawowa subskrypcja poza grami EA zaoferuje także tytuły spoza kolekcji wydawcy, dając dostęp do gier takich, jak Batman: Arkham Asylum czy The Witness.

FIFA 2019

Następna w kolejce była FIFA 2019. W przemówieniu do graczy twórcy zapowiadali rozwinięty w stosunku do FIFY 2018 moduł single player z karierą i ligą mistrzów. W grze będą występować osobne rozgrywki poświęcone tylko temu wydarzeniu. Udostępniono także za darmo trial FIFY 2018 w chwili prowadzenia konferencji.

Battlefront II

Przed przejściem do tegorocznych perełek podczas EA Play pokazano także rozwój jednego z tytułów multi, a mianowicie Battlefronta II. Zapowiedziano rychłe dodanie zawartości związanej z filmem opowiadającym o latach młodości Hana Solo, jak również serialu animowanego Wojny Klonów. Doczekamy się nowych broni, planet i bohaterów. Wśród nich znajdziemy Generała Grievousa, Obi Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera.

Sea of Solitude (EA Originals)

Kolejną kwestią poruszoną podczas wystawy była usługa EA Originals. Wydawca pochwalił się wynikami A Way Out (w pierwszych tygodniach w grę zagrało 2 miliony graczy). Następnie zapowiedział nową grę powstającą w ramach usługi. Sea of Solitude ma być tytułem produkcji studia Jo-Mei i opowiadać o młodej kobiecie Kay zamieniającej się w potwora w świecie zatopionym przez oceany. Bohaterka przemierza świat poszukując powodów swojego stanu. Tytuł będzie platformówką 3D z elementami eksploracji i zagadkami logicznymi. Podczas imprezy pokazano trailer nadchodzącej niezależno/zależnej gry.

Star Wars: Jedi Fallen Order

Podczas EA Play poznaliśmy także kilka informacji dotyczących nadchodzącej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pomimo, iż nie pokazano żadnego materiału, to o tytule wypowiedział się prezes studia Respawn Entertainment, Vince Zampella. Według jego słów będziemy mogli wcielić się w członka upadłego zakonu Jedi – młodego padawana. Fabuła gry będzie rozgrywać się pomiędzy epizodem III i IV.

Unravel Two

Niespodzianką wydarzenia był także trailer kontynuacji niewielkiej gry Electronic Arts. Mowa o Unravel Two. Podczas zaprezentowanego na EA Play materiału przedstawiono rozgrywkę nie jednej znanej z gry szmacianej lalki, a dwóch,  czerwonej i niebieskiej, lalek z włóczki. Gra będzie tym razem bazowała w o wiele większym stopniu na kooperacji. Lalki będą mogły sobie pomagać, aby sprostać wyzwaniom. Jeśli jednak ktoś będzie chciał zagrać sam, gra umożliwi mu taką opcję, pozwalając przełączać się między lalkami, lub łącząc je w jedną w razie potrzeby. Zachęceni? Jeśli tak, to  nie musicie czekać, bowiem premiera gry odbędzie się już dziś, 09.06.2019!

Unreavel Two EA Play

Madden NFL 2019

Pokazano także trailer nadchodzącego Madden NFL 2019. Jednym z zapowiadających tytuł był zwycięzca turnieju Madden NFL 2018.

NBA Live 19

Podczas imprezy przedstawiono także trailer nadchodzącej gry sportowej, w której możemy grać w koszykówkę. Mowa o NBA Live 19 Nie zdradzono informacji o rozgrywce.

Command and Conquer: Rivals

Następnie przedstawiono nową grę mobilną studia wraz z dwoma graczami, którzy mogli się w niej ścierać. Tytuł to strategia czasu rzeczywistego, w której dwóch graczy rozwija swoją bazę i ściera się na polu podzielonym na sześciany produkując kolejne jednostki i wydobywając tyberium. Tak… tyberium. Gra to Command and Conquer: Rivals.

Command and Conquer: Rivals EA Play

Anthem

Pozostała swoista wisienka na torcie EA Play, czyli Anthem. Przygotowywany przez BioWare tytuł doczekał się trailera, gameplayu i kilku informacji (wraz z datą premiery). Silnym elementem tytułu ma być moduł multiplayer, aczkolwiek w grze nie zabraknie także możliwości zabawy w pojedynkę. Gra ma (podobnie jak wszystkie produkcje BioWare) oferować bogate zaplecze fabularne i opowiadać o świecie, którego tworzenie nie zostało ukończone przez bogów. Gracz podczas rozgrywki ma znajdować narzędzia do tworzenia świata. Takie rozwiązanie ma umożliwić twórcom wieloletnie rozwijanie historii gry. Podkreślono także, że w Anthem nie znajdziemy lootboxów. Pojawią się możliwe do kupienia przedmioty, te jednak nie będą losowe, a ich przydatność zostanie zredukowana do kosmetycznych aspektów.

Tak właśnie prezentuje się tegoroczne wydanie imprezy EA Play. Jak odbieracie nowości? Podekscytowani? A może zawiedzeni? Dajcie nam znać w komentarzach.

Twin Mirror nowym projektem od twórców Vampyra! [zapowiedź]

Twin Mirror nowym projektem od twórców Vampyra! [zapowiedź]